Vakıfbank'tan Araç Alacaklar Kredi Kampanyası! Çok Daha Cazip Faizle Verecek

Vakıfbank başlattığı Doğa Dostu Taşıt Kredisi kampanyasına dair resmi sitesinden bilgi verdi. Banka araç alacakların daha cazip oranlarla kredi kullanabileceklerini ilan etti.

Finans 16.10.2021 - 13:07 16.10.2021 - 13:07 Mustafa KARAGÖZ

Vakıfbank müşterilerinin araç alımlarına standart sıfır araba taşıt kredisi ve ikinci el araç kredisi ile aracılık ediyor. Doğa dostu projelere destek veren banka bu alanda yeni bir adım atarak bir başka kredi kampanyasını müşterilerine duyurdu. Daha önce konut sektöründe Yeşil Ev Konut Kredisi sağlayacağını ilan eden Vakıfbank bir benzer kampanyayı Doğa Dostu Taşıt Kredisi ile sağlayacak. 

VAKIFBANK'TAN DOĞA DOSTU TAŞIT KREDİSİ

Vakıfbank müşterileri için ilan ettiği kredi kampanyasına dair açıklamasında, kredinin geçerli olacağı araç sınıfını açıkladı. Hem sıfır araç alımlarında hemde ikinci el araç alımlarında geçerli olacak kampanyanın amacı doğaya az zarar veren araçların alınmasının teşvik edilmesi. 

Verilecek kredi hakkında bir açıklamada bulunan Vakıfbank, Doğa Dostu Araç Kredisi için "VakıfBank’tan, doğaya karşı sorumluluğunu bilen, tercihlerini karbon salınımı çok daha az olan elektrikli ve hybrid araçlar yönünde yapan müşterilerimize özel cazip faiz oranlı Doğa Dostu Taşıt Kredisi!" tanımlamasında bulundu. 

KREDİ ÖZELLİKLERİ NELER?

Doğa dostu taşıt kredisi kullanarak araç alacaklar için yeni başlayan kredinin özellikleri de açıklandı. Müşteriler için sunulan faiz oranları ve olanaklarına dair Vakıfbank gerekli tüm bilgileri internet sayfasından açıkladı. İlan edilen bilgilere göre;

* Verilecek taşıt kredisi faiz oranları kişiye özel olacak. Banka kredi faiz oranlarına dair oran vermedi ancak "cazip faiz oranı ile alım imkanı bulunması" açıklamasında bulundu.

* Kredi geri ödemelerinde vade süreci ise standart kredi kullanımlarına göre olacak. Müşteriler alacakları aracın değerine göre 48 ay, 36 ay vade olanaklarından yararlanacaklar. 

* Kredi kullanımlarında hayat sigortası zorunluluğu bulunmuyor. 

* Vakıfbank söz konusu kredi kullanımı için kaskonun banka bünyesinden yaptırılmasının da zorunlu olmadığını açıkladı.  

Kredi Kullanımı için Tek Şart

Doğa dostu taşıt kredisi kullanımlarında tek şart "Doğa Dostu Taşıt Kredisi kullandırımı, 0 km araçlar için proforma/nihai fatura ve 2. El araçlar için ise araç ruhsatı üzerinde elektrikli veya hybrid ibaresi bulunan araçlar için yapılacaktır." olarak açıklandı. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Vakıfbank, banka şubelerine gidecek olan mğşteriler ister sıfır araç alımları için ister 2. el araç alımları için bizzat başvuruda bulunacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@