Vakıfbank'tan Duyuru! Konut Kredisinde Bir Faiz İndirimi Daha! Maliyet Tabloyu Yayımladı

Vakıfbank tarafından sağlanan yeşil ev konut kredisi kampanyasında faiz oranları düşürüldü. Bankanın yeni A sınıfı ve B sınıfı konutlar için sağladığı faizler PPK öncesi ilan edildi.

Finans 11.12.2021 - 11:33 11.12.2021 - 11:33 Mustafa Karagöz

Kendi evini almak isteyenler için kamu bankaları yeni bir adım atmış ve faiz oranlarında indirimlere gitmişlerdi. Kamu bankalarında görülen faiz indirimleri ise sıfır konut alımlarında gaçerli olmuş, ikinci el ev alacaklar faiz oranlarından yararlanamamıştı. Devlet bankaları yüzde 1.29 olan faiz oranlarını sıfır konutlar için yılsonu kampanyalarında yüzde 1.20 olarak güncellemişlerdi. 

Sıfır konut kampanyasına ek olarak Vakıfbank ve Ziraat Bankası'ndan yeşil ev konut kredisi kampanyası veriliyor. Bu kredi paketlerinde en düşük faiz oranı yüzde 1.29 olarak uygulanıyordu. Ancak iki bankada faiz oranlarını güncelleyerek yüzde 1.20 faizle konut kredisi sağlıyacaklarını açıkladılar. 

VAKIFBANK'TAN İNDİRİMLİ KONUT KREDİSİ

Vakıfbank internet sayfasından yapmış olduğu güncelleme ile indirimli konut kredisi kullanmak isteyenlerin, alacakları konutların sahip olmaları gereken özellikleri açıkladı. İndirimli konut kredisi uygulaması enerji kimlik belgesi olan konut için geçerli olacak ve faiz oranları enerji sınıfına göre belirlenecek. 

Enerji kimlik belgesinin A sınıfı olması durumunda Vakıfbank yüzde 1.25 aylık faiz oranıyla kredi kullanımı sağlayacak. Ancak enerji kimlik belgesinin B sınıfı olması durumunda faiz oranı yüzde 1.29 olacak. 

Yüksek Limit İmkanı

Vakıfbank Yeşil Konut Kredisi kampanyasında yüksek limit uygulayacağını duyurdu. Müşteriler ev almak istediklerinde yine enerji kimlik belgesi sınıfına göre yüzde 90, yüzde 85 ve yüzde 80 limitle kredi çekebilecekler. 

Yeşil Konut Kredisi limit hesabına ilişkin Vakıfbank "Enerji performansına göre A sınıfı konutlar için ekspertiz değerinin maksimum %90’ına, B sınıfı konutlar için ise ekspertiz değeri 500.000 TL’ye kadar maksimum %90’ına, 500.000TL üzerinde ise maksimum %85’ine kadar konut kredisi kullanabilirsiniz." açıklamasında bulundu.

yeşil ev kredisi aralık 2021

ESNEK ÖDEME SEÇENEKLERİ MEVCUT

Ev almak isteyenler bankanın sağladığı kampanyayı kullanarak 36 ay ile 120 ay vadeli kredi ödeme planı oluşturabilecekler. Banka müşterilerinin talep etmesi durumunda eşit ödemeli seçenekler dışında esnek ödemeli planlarda oluşturabilecekler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@