Vakıfbank'tan Konut Kredilerinde Çığır Açan Kampanya! Günde 99 TL Taksitle 175.000 TL Konut Kredisi Çekebilirsiniz

Ev sahibi olmak isteyenlere Vakıfbank konut kredisi kampanyası başladı! En uygun konut kredisi faiz oranı ile ev sahibi olma imkanı sunan banka günde 99 TL taksitle kredi veriyor...

Finans 15.10.2021 - 21:02 15.10.2021 - 21:02 Gülcan Özer

Ev sahibi olmak isteyenlerin vazgeçilmez dayanaklarından biri olan Vakıfbank, kredi faiz oranlarını neredeyse maliyet düzeyine indirerek %1,37 seviyesine kadar çekti.

175.000 TL konut kredisi kullanan bir Vakıfbank müşterisi, bu kredi için günde sadece 99 TL ödeme yaparak hayallerine kavuşabiliyor. Vakıfbank ile hayallerine kavuşan yeni kişi neden siz olmayasınız?

Vakıfbank’tan %1,37 İle Konut Kredisi Müjdesi

Merkez Bankası’nın son faiz indirimi konut piyasasında çok büyük etki yaratmasa da Vakıfbank, konut kredisi oranlarını düşürme kararı alarak müşterilerinin gönlüne su serpti. Konut kredisi çekmek için faizlerin düşmesini bekleyen binlerce kişi, Vakıfbank’ın bu kararı sonrasında büyük sevinç yaşadı. Günlük 99 TL taksit ödeyerek yararlanabileceğiniz kredi planı, herkesi yakından ilgilendirmekte. Bireyler, aylık gelirlerine göre daha yüksek ya da düşük tutarda krediler için de Vakıfbank’ın konut kredisi hizmetlerinden yararlanabilmekte.

120 ay vade ile 175.000 TL konut kredinizi Vakıfbank’tan kullanırsanız ödeme planınıza göre aylık taksitiniz 2.979,65 TL oluyor. 10 yıllık vadenin sonunda Vakıfbank’a 357.556,43 TL ödeme yapmış oluyorsunuz. Elbette kredinizi 10 yıl sürdürmek zorunda değilsiniz. Dilerseniz ara ödeme yaparak kredi faiz avantajı sağlayabilir ya da kalan anapara tutarını ödeyerek konut kredinizi erkenden kapatabilirsiniz. Kredi ödemelerinize 36 aydan daha az bir süre kaldıysa %1, daha fazla kaldıysa %2 oranında kapama cezasını ve anaparayı ödemek suretiyle erken kapama talebinde bulunabilirsiniz.

vakıfbank-konut-kredisi-hesaplama

Her Bütçeye Uygun Konut Kredisi Vakıfbank’ta

Kredinizi vade ve tutara göre değil de aylık gelirinize göre hesaplamak istiyorsanız belirleyeceğiniz tutara göre çekebileceğiniz maksimum kredi tutarını öğrenebilirsiniz. Örnek verecek olursak aylık 1.700 TL dolaylarında ödeme yaparak kredi çekebilirim diyorsanız 120 ay vade ile 100.000 TL konut kredisini tercih edebilirsiniz. 100.000 TL konut kredinizi 10 yıl vade ile kullanacak olursanız her ay 1.703,43 TL ödeme yapmanız gerekecek. Kredi tutarı, aynı zamanda ekspertiz raporunda yer alacak tutarla da ilişkili.

Zira konut kredisi çekebilmek için ilk olarak alınacak konutun kredi için uygun görülmesi gerekir. Bu da ancak ekspertiz raporunun alınmasıyla öğrenilebilir. Ekspertiz raporunda yer alan tutarın 500.000 TL’nin altında olması halinde %90’a kadar kredi çekilebilir. Tabi ki bankanın da bu krediyi tahsis etmesi gerekir. Diyelim ki ekspertiz tutarı 500.000 TL olan bir konut için kredi kullanmayı düşünüyorsunuz. Yasal olarak bu ev için 450.000 TL kredi kullanılabilse de bankanın bu tutarda krediyi size uygun görmemesi muhtemeldir. Bu durumda bankanın uygun göreceği tutara göre kredi çekebilir ya da kredi talebinizi başka bankalara ileterek de şansınızı deneyebilirsiniz. Kredinizi kullansanız da kullanmasanız da ekspertiz için belirlenen masrafı ödemeniz gerekecektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@