Vakıfbank'tan Milyarlık Yatırım! Dudak Uçuklatan Fiyata 52 Katlı Bina Satın Aldı

Vakıfbank, büyük bir yatırıma imza atarak 52 katlı yeni bir bina satın aldı. Binanın fiyatı dudak uçuklatırken bankadan açıklama geldi.

Emlak Haberleri 08.04.2022 - 14:27 08.04.2022 - 14:27 Büşra Uluşen

Türkiye'nin en büyük kamu bankalarından biri olan Vakıfbank, büyük bir yatırıma imza atarak yeni bir bina satın aldı. Cumhuriyet'in haberine göre, Vakıfbank yaklaşık 1 milyar TL'ye kendi iştirak şirketinin binasını satın aldı.

VAKIFBANK'TAN 1 MİLYAR LİRALIK YATIRIM!

Vakıfbank, yaklaşık 1 milyar TL'ye kendi iştirak şirketinin binasını satın aldı. 52 kattan oluşan İstanbul Finans Merkezi'ndeki (İFM) binası , Vakıfbank bünyesine dahil edildi.

Vakıfbank, İstanbul Finans Merkezi (İFM) projesi kapsamında Vakıf Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'na ait projenin satın alınması için yetki verildi. 

Vakıfbank tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) yapılan açıklamaya göre, genel müdürlük hizmet binası olarak kullanılması planlanan projenin 52 katlı bloğundaki 25 bin 718 metrekarelik alan 930 milyon TL + KDV'ye satın alınacağı bildirildi. 

52 Katlı Bina Göz Doldurdu

Türkiye'nin en büyük kamu bankalarından biri olan Vakıfbank müşteri ağını genişletirken finansal pozisyonuna da önem veriyor. Bu kapsamda banka büyük bir yatırıma imza attığını açıklayarak toplam değeri yaklaşık 1 milyon TL'ye 52 katlı bina satın aldı. Bankanın birçok biriminin yakın süreçte bu binaya taşınarak hizmet vermesi bekleniyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@