Vakıfbank'tan Satılık Konut İmarlı Arsalar! Fiyatlar 80 Bin TL'den Başlıyor!

Vakıfbank tarafından satışa çıkarılan konut imarlı arsalar fiyatları itibariyle çok önemli bir gayrimenkul yatırım fırsatı olarak değerlendiriliyor. Vakıfbank hangi illerde arsa satıyor?

Emlak Haberleri 19.04.2022 - 19:10 19.04.2022 - 19:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de gayrimenkul yatırımı yapmak son haftalarda oıldukça büyük önem kazandı. Ekonomistler artık insanlara döviz veya mevduat faizi ile birikimlerini değerlendirmelerini önermiyorlar. Çok sayıda ekonomist enflasyona karşı korunabilmek ve üstüne de kazanç elde edebilmek için gayrimenkul yatırımı yapılmasını tavsiye etmeye başladılar. Gayrimenkul satın alacaklara ise arsa satın almaları öneriliyor. Lakin bu konuda da çok ciddi bir piyasa daralması meydana geldi.

VAKIFBANK'TAN UYGUN FİYATLA SATILIK ARSALAR

Bankalardan gayrimenkul satışı yapılması oldukça yaygın bir emlak hareketine dönüştü. Bu satışlarda fiyatların düşük tutulmasından dolayı bu yönde büyük bir ilgi oluştu. Meydana gelen talep patlamasından dolayı da bakaların gayrimenkul satış ilanlarına çok yakından ilgi gösterilmeye başladı. Vakıfbank da bu bankalar içerisinde yer alıyor. Gayrimenkul satış ilanları incelendiğinde Vakıfbank'ın oldukça uygun fiyatlarla arsa satışı yaptığı görülüyor. 

Vakıfbank'In mülkiyetinde olan bu arsaların neden emlak piyasasına göre uygun fiyatlarla satışa çıkarıldıkları merak ediliyor. Banka bu arsaları müşterilerden soruınlu krediler karşılığında mülk ediniyor. Mülkiyeti Vakıfbank'a geçen bu arsalar aynı zamanda bir kredi zararını da ifade ediyorlar. Bu kredi zararının karşılanması için de arsanın satışının yapılıp nakit dönüşümünün bankanın bilançoların aişlenmesi gerekiyor. Bundan dolayı da Vakıfbank bu arsalar hızlı satılsın diyerek daha ucuz bir fiyat belirleyebiliyor. Ayrıca bir tür ihale sistemi uygulandığı için de fiyat zaten artacak düşencesi ile fiyatlar geri çekilebiliyor.

KONUT İMARLI ARSALAR SATILIYOR!

Vakıfbank'ın arsa satış ilanları imcelendiğinde çok sayıda şehirde konut imarlı arsaların satışa çıkarıldığı görülüyor. Arsa yatırımlarının değerine değer katan konut imarı durumu oldukça ehemmiyet verilen bir konu oluyor. İşte Vakıfbank'ın satılık konut imarlı arsalarının bir kısmı:

Vakıfbank'ın yayınladığı ilanlara göre Şırnak Cizre'de 470 metrekarelik konut imarlı arsa 210 Bin TL'ye, Şanlıurfa Viranşehir'de 5.813 metrekare konut imarlı arsa 1 Milyon 197 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

vakıfbank satılık konut imarlı arsalar 1

Vakıfbank Şanlıurfa Viranşehir'de 2.242 metrekarelik konut imarlı arsayı 440 Bin TL'ye, Hatay Dörtyol'da 630 metrekarelik konut imarlı arsayı 1 Milyon 700 Bin TL'ye satışa çıkardığını duyurdu.

Vakıfbank Şanlıurfa Viranşehir'de 319 metrekarelik konut imarlı arsayı 110 Bin TL'ye, Hatay Payas'ta 1.671 metrekarelik konut imarlı arsayı 700 Bin TL'ye satıyor.

vakıfbank satılık konut imarlı arsalar 2

Ayrıca Hatay Payas'ta 3.449 metrekarelik konut imarlı arsa da 1 Milyon 320 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

vakıfbank satılık konut imarlı arsalar 3

Vakıfbank Kırşehir Merkez'de 1.090 metrekare büyüklüğündeki konut imarlı arsayı 80 Bin TL'ye, Şanlıurfa Viranşehir'de 367 metrekarelik arsayı 142 Bin TL'ye satıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@