Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Kiralık Arsa, Büro, Dükkan, Mesken, Zeytinlik İlanı

Kamu kurumlarının gayrimenkul kiralama ilanları Şubat ayının ikinci yarısı itibariyle devam ediyorlar.

Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Kiralık Arsa, Büro, Dükkan, Mesken, Zeytinlik İlanı

Kamu kurumlarının gayrimenkul kiralama ilanları Şubat ayının ikinci yarısı itibariyle devam ediyorlar. Kendilerine ait gayrimenkullerin kiralanması için ihale düzenleyeceğini ilan eden kamu kurumları arasında Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü de dahil oldu.

Kurum mülkiyeti kendisine ait farklı türden gayrimenkullerini kiralayacağını ilan etti. Kiralanacak olan gayrimenkullerin muhammen bedel listesini yayımlayan Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nün ilanında yer alan tüm ayrıntılar şu şekilde;

VAKIFLAR BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN KİRALIK GAYRİMENKUL

Gaziantep'te yer alan gayrimenkuller farrklı ilçelerde yer alıyor. Şehirkamil, Şahinbey, Oğuzeli, Merkez, Onikişubat, Nizip, Dulkadiroğlu, Pazarcık ilçelerinde yer alan gayrimenkuller ise farklı vasıflarda bulunuyor. Kiralık ilanıyla önümüzdeki süreçte kiralanacak olan gayrimenkuller arasında büro, işyeri, bahçe, dükkan, iş hanı, tarla, zeytinlik, mesken, wc bulunuyor. Söz konusu gayrimenkul kiralama süreci ise yılsonuna kadar olacak. İhale sürecinden sonra başlayacak süreç 31 Aralık 2021 tarihine kadar devam edecek.

Kiralama işlemleri için gerçekleştirilecek ihalenin nasıl ve ne zaman yapılacağına ilişkin kılavuz yayımlayan Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü açıklamada bulundu.

Kurum açıklamasında ihalenin mülkiyeti Vakıflar İdaresine ait yukarıda her türlü özelliği belirtilmiş olan vakıf taşınmazlar mevcut haliyle 05 mart 2021 Cuma Günü İlan Metninde belirtilen saatinde Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü Hizmet Binası İhale salonunda yapılacağını duyurdu. İhale işlemleri açık teklif usulü ile yapılacak.

SATIŞ TABLOSUNUN BİR KISMI

Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Kiralık Arsa, Büro, Dükkan, Mesken, Zeytinlik İlanı - Resim 1

Vakıflar Bölge Müdürlüğünden Kiralık Arsa, Büro, Dükkan, Mesken, Zeytinlik İlanı - Resim 2

İHALE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu ihale için başvuruda bulunacaklar, öncelikle ihale şartnamesine ulaşacaklar. Vakıf Taşınmazlar Kira Şartnamesi ve özel şartnameleri ile kiralanan taşınmaz hakkında her türlü bilgi ihale tarihinden önce Bölge Müdürlüğü Kiralama Şube Müdürlüğü'nden öğrenilebilecek. Bunun dışında kurum resmi internet sitesi üzerinde de ihaleye dair tüm ayrıntıların aktarıldığını duyurdu.

İhaleye katılım gösterecek istekliler ihale şartnamesinde yer alan başvuru evrakları ile birlikte geçici teminat bedelini ödedikten sonra başvurularını şahsen yapabilecekler. İhale işlemlerinin tamamlanması konusunda uyarıda bulunan Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü "İhale için istenilen belgeler ihale tarihinden 1 (bir) gün önce mesai saati (17:00) bitimine kadar Gaziantep Vakıflar Bölge Müdürlüğü Yatırım ve Emlak Şube Müdürlüğü Kiralama Servisine teslim edileçektir. Bu tarihden sonra yapılacak başvurular kabul edilmiyecektir." ifadelerine yer verdi.

SONRAKİ HABER