Valiler Kararnamesi ile Bolu Valisi Olarak Atanan Erkan Kılıç Kimdir, Daha Önceki Görevi Neydi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzası ile yayımlanan kararname ile Bolu Valisi Ahmet Ümit görevden alındı yerine Erkan Kılıç Bolu Valisi olarak atandı. Erkan Kılıç kimdir, nereli? Haberimizde.

Gündem 12.05.2022 - 11:52 12.05.2022 - 11:52 Gülşah Konuk Akın

Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Valililer Kararnamesi yayımlandı. Yayımlanan kararname ile Bolu Valisi Ahmet Ümit görevden alındı. Yeni Bolu Valisi Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç oldu. Yeni Bolu Valisi Erkan Kılıç kimdir, önceki görevi neydi, nereli? Soruları merak ediliyor. 

YENİ BOLU VALİSİ ERKAN KILIÇ KİMDİR, DAHA ÖNCEKİ GÖREVİ NEYDİ?

1973 Trabzon Sürmene, Küçükdere köyü doğumlu olan Erkan Kılıç, ilk ve ortaokul eğitimini Küçükdere'de tamamladı. Liseyi de Trabzon Lisesi'nde tamamladı. 1995 yılında da Gazi Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Sürmene Yazıoba Köyünde, 1995-1996 yılları arasında sınıf öğretmeni olarak görev yaptı. Yedek subay olarak 1998 yılında askerliğini bitirdi. 1999 yılında kaymakamlık mesleğine girdi. Rize Derepazarı, Kırklareli Vize, Kastamonu Ağlı ilçelerinde kaymakamlık yaptı.  

atamakararnamesi-1

Isparta Gönen Kaymakamlığı, Van Çatak Kaymakamlığı, Şırnak Vali Yardımcılığı, Rize Fındıklı Kaymakamlığı, Mülkiye Müfettişi, Mülkiye Başmüfettişi, Cumhurbaşkanlığı Devlet Denetleme Kurulu Uzmanı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Genel Sekreteri, İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı ve İçişleri Bakanlığı Bakan Danışmanı görevlerinde bulundu.  2 Kasım 2018 yılından beri İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde yüksek lisans yaptı, İngilizce biliyor.

Evli ve üç çocuk babası olan Erkan Kılıç, 12 Mayıs 2022 tarihli Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararname ile Bolu Valisi olarak atandı. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@