Valilik Elazığ'da Depremden Zarar Gören Vatandaşlara Nakit Yardım Yapacak

Elazığ'da meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlara, Elazığ Valiliği aracılığıyla nakit yardım yapılacağını duyurdu.

GÜNDEM 25.01.2020 - 13:33 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Elazığ'da meydana gelen depremde zarar gören vatandaşlara, Elazığ Valiliği aracılığıyla nakit yardım yapılacağını duyurdu. Çevre Bakanı Murat Kurum tarafından duyurulan yardım ödemeleri için komisyon kurulacak.

Elazığ'da yaşanan 6.8 şiddetinde ki deprem ile çok sayıda vatandaş evinden çıkmak zorunda kaldı. 22 vatandaşımızın hayatını kaybettiği depremde çok sayıda binada yıkılmalar meydana gelmişti. Yaşanan bu durum dolayısıyla vatandaşlara maddi destekler sağlanacak. ÇEVRE BAKANI MURAT KURUM'DAN DEPREM YARDIM PARASI AÇIKLAMASIÇevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında yapmış olduğu konuşmasında, şehirde depremden zarar gören vatandaşlara yapılacak yardımlara dair bilgi verdi. Bu kapsamda yardımların nasıl yapılacağı hakkında kamuoyunu aydınlatan Bakan Murat Kurum, ödemelerin nakit ve valilik aracılığıyla olacağını belirtti. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bugün düzenlenen basın toplantısında ödenecek yardımlara dair, “Nakdi yardım amacıyla ailelere bugün valilik nakdi yardım yapacak. Ziraat Bankası aracılığı ile komisyon çerçevesinde nakdi yardım yapacaktır” ifadelerini kullandı. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@