Valilik Giriş, 1 ve 2 Katta Boş Daireleri Satışa Çıkardı! Almak İsteyenlere 15 Gün Süre Verildi

Gaziantep Valiliği 18 adet kamu konutunun satışının yapılacağını açıkladı. Valilik duyurusunda fiyat listesini paylaştı ve evleri almak isteyenlerden 30 Mart tarihine kadar başvuru alacak.

Emlak Haberleri 15.03.2022 - 14:19 15.03.2022 - 14:20 Mustafa Karagöz

Gaziantep'te ev arayanların fırsat ayağına geldi. Mülkiyeti kamuya ait olan bazı daireler valilik aracılığıyla satılacak. İhale ile satılacak konutları almak isteyenler başvuru yapacaklar daha sonra açık artırmaya katılacaklar. Muhammen bedel listesi açıklayan valilik, tekliflerin bu bedeller üzerinden sunulacağını duyurdu. İşte o rakamlar. 

GAZİANTEP VALİLİĞİ DAİRE SATIYOR İHALE TARİHİ 30 MART 2022

Gaziantep Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı duyurusunda, satışı yapılacak olan daire sayısını 19 olarak bildirdi. Konutların tamamı Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi Karacaören Mahallesinde bulunuyor. Daireler genel olarak 143 m2 büyüklüğü 120 m2 net büyüklüğe sahipler. Zemin kat ile 1. ve 2. katta yer alan konutlar 440 bin TL'den başlayan fiyatlarla satılacaklar. Konutlar için talep edilen en yüksek fiyat ise 508 bin TL bandında yer alıyor. 

Konut satışları hakkında valilik açıklamasında "Mülkiyeti Başkanlığımıza ait Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi Karacaören Mahallesinde bulunan aşağıda sıra no,mahalle,ada,parsel,taşınmaz şekli, brüt alan,net alan,cinsi,blok no,daire no,kat,cephe,hisse oranı,fiili durumu,malik kurum, muhammen bedel,geçici teminat ve ihale tarih ve saati belirtilen 19 adet dairenin 2886 sayılı Devlet İhale Kanunun 35. Maddesinin (a) fıkrasına göre  “Kapalı Teklif Usulü İhale” yoluyla satış işidir." bilgilendirmesini yaptı. İhaleye katılacaklar bu bilgiler üzerinden başvurularını yapacaklar. 

Dairelerin özellikleri ve muhammen bedel listesi

gaziantep valiliği konut satışı

Tabloya bakıldığında konut satışları için başvuru yapacak olan vatandaşlar geçici teminat bedeli ödemesi yapacaklar. Bu ödemeler geçici ödeme olup ihaleye katılmak için gerekli. Ödemeleri yapan vatandaşlar başvuru aşamasında ödemelerin yapıldığına dair makbuzu kuruma teslim edecekler. 

VALİLİKTEN EV ALMAK İÇİN İHALE TARİHİNE KADAR BAŞVURU YAPMAK GEREKİYOR

İhale başvuruları için vatandaşlar ilk olarak Gaziantep Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Yatırım İzleme Müdürlüğü İhale Birimine gidecekler. Buradan konut satışları için hazırlanan şartnameyi alacak ve her sayfasını imzalayacaklar. Daha sonra geçici teminat bedeli ödendiğine ilişkin makbuzu kuruma teslim edecek olan vatandaşlar daha sonra cüzdanı sureti, adres beyanı, imzalanan şartname örneği, varsa vekaletname belgelerini tamamlayacaklar. 

Gerçek kişi başvurularının yanında farklı evraklarla tüzel başvuru yapılabilecek. Başvuruları tamamlayanlar 30 Mart tarihinde “Kapalı Teklif Usulü İhale” tekliflerini sunacaklar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@