Valilikten Son Dakika Açıklaması! Kaymakam Görevinden Uzaklaştırıldı

Ordu Valiliği yapmış olduğu son dakika açıklaması ile Ordu'nun Korgan İlçesi Kaymakamı Miraç Akbulut'un görevinden uzaklaştırıldığını duyurdu. Valilik alınan kararının nedenini de açıkladı.

Gündem 03.11.2021 - 17:22 03.11.2021 - 17:22 Mustafa KARAGÖZ

Basında yer alan bazı iddialara göre Ordu'nun Korgan İlçesi Kaymakamı Miraç Akbulut'un görevinden alındığı öne sürülmüştü. Ordu Valiliği yapmış olduğu resmi açıklama ile alınan kararın görevden uzaklaştırma olduğunu duyurdu. 

KARGAN KAYMAKAMI GÖREVDEN UZAKLAŞTIRILDI

Ordu Valiliği yapmış olduğu resmi açıklamasında bazı basın organlarında yer alan iddialara yanıt verdi. Söz konusu iddialarda Ordu Korgan Kaymakamının Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında yapmış olduğu konuşmadan dolayı görevinden alındığı ifadelerinin yer aldığı belirtildi. Bu haberlerin gerçek dışı olduğunu vurgulayan Ordu Valiliği alınan resmi kararın detaylarını paylaştı. 

Resmi Açıklama Geldi

Valilik açıklamasında şu ifadelere yer verdi. "Ordu'nun Korgan ilçesi Kaymakamı görevin sorumluluğu ile bağdaşmayacak şekildeki tutumu nedeniyle soruşturmanın selameti açısından görevinden uzaklaştırılmıştır. TBMM çatısı altında görev yapan bir milletvekilinin söz konusu bu görevden uzaklaştırmayı açıklamalarıyla çarpıtarak, olduğundan farklı göstermeye çalışması ise esef vericidir."

Gün içinde yer alan bazı haberlerde Ordu Korgan İlçesi Kaymakamı Miraç Akbulut'un görevinden alındığı iddia edilmişti. Valilik ise yazılı açıklama ile alınan kararın görevden uzaklaştırma olduğunu bildirdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@