Varlığa Veya İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler Tebliği Değiştirildi!

Varlığa veya İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler Tebliği (III-58.1)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (III-58.1a), 11 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

GÜNDEM 11.11.2018 - 07:59 15.07.2021 - 00:19 Emlak 365

Varlığa veya İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler Tebliği (III-58.1)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (III-58.1a), 11 Kasım 2018 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girdi.

11 Kasım 2018 tarihli ve 30592 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan Varlığa veya İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler Tebliği (III-58.1)’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ (III-58.1a) resmen yürürlüğe girmiş oldu. Yayımlanan yeni tebliğ ile beraber Sermaye Piyasası Kurulu bir önce yayımlanan Varlığa veya İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler Tebliği üzerinde önemli değişikliklere gitti. SPK tarafından yayımlanan yeni yönetmelik bugün itibari ile uygulamaya alındı. Yeni Tebliğ İle Beraber Projelere Finansman Sağlanması Kolaylaştırılacak! Yayımlanan tebliğ önemli pek çok değişikliği bünyesinde barındırırken yapılan değişiklikler ile beraber projelere finansman sağlanmasının kolaylaştırılmasının da önü açılmış oldu. Şirketler bu sayede teminatlı kredi alacaklarını karşılık göstererek tahvil çıkarabilecek. Rehinli alacaklar teminat gösterilerek şirketler pazarlama yapacak. Varlığa ve İpoteğe Dayalı Menkul Kıymetler VİDMK üzerinde yapılan değişiklikler ile belirli nitelikleri taşıyan kurumların yetkileri genişletilirken yine bu şartlara haiz kurumların tahvil çıkarma hakkına kavuşması ile şu anda piyasada yaşanan finansman kaynağının aşılmasına çalışılıyor. 

Haber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@