Varlık Fonuna Borçlanma Yetkilerinin Artırılmasına Eleştiri

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yetkilerinin artırılmasıyla yeniden yapılandırılacağını açıkladığı Türkiye Varlık Fonu'na dair Cumhuriyet Halk Partisi'nden eleştiri geldi.

GÜNDEM 24.11.2018 - 23:05 15.07.2021 - 00:18 Emlak 365

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın yetkilerinin artırılmasıyla yeniden yapılandırılacağını açıkladığı Türkiye Varlık Fonu'na dair Cumhuriyet Halk Partisi'nden eleştiri geldi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı bütçesinin Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaki görüşmeleri kapsamında Türkiye Varlık Fonu gündeme geldi. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Bülent Kuşoğlu tarafından ele alınan konuya dair Maliye Bakanı Berat Albayrak'a bazı sorular soruldu. Türkiye Varlık Fonu ile ilgili yaşanan o gelişmeler ve detayları;TÜRKİYE VARLIK FONU KONUSU BAKAN ALBAYRAK'A SORULDUCHP Milletvekili Bülent Kuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'a Türkiye Varlık Fonu ile ilgili kendisine gelen bir iddiayı sordu. Bütçe kanununun dışında Türkiye Varlık Fonu'na da borçlanma yetkisi verileceğine ilişkin kendisine bilgiler ulaştığını belirten CHP'li Vekil Kuşoğlu, “Fonun iç ve dış piyasalardan borçlanmasının önünü açacak şekilde yeni bir düzenleme mi yapacaksınız?” sorusunu yöneltti. Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Bülent Kuşoğlu tarafından sorulan bu soruya yanıt veren Bakan Berat Albayrak konuşmasında, Türkiye'nin bölgede finansal güç merkezi olmasına daha fazla katkı sağlaması ve küresel rekabette çok daha etkin olabilmesi için yeniden yapılanma sürecine götüreceklerini belirtti. Sözcü'de yer alan habere göre Maliye Bakanı Berat Albayrak konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı. “Varlık fonunun bilançosunu daha da güçlendirmeye dayalı gerek sermaye gerek borçlanma açısından önümüzdeki dönemde daha etkin bir şekilde yönetilmesi ve kullanılması açısından bu ve benzeri bahsettiğiniz sermaye olabilir, borçlanma olabilir, alternatif enstrümanlar kullanabilir”Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@