Vatandaş Alamaz Hale Gelmişti, Bedava 5 LT Ayçiçek Yağı Dağıtılacağı Açıklandı! 10 Bin Kişi Alacak, Hemen Başvuru Yapın

10 bin kişiye bedava 5 litre teneke ayçiçek yağı dağıtılacak. Ayçiçek yağı fiyatları zam yağmuru ile rekor seviyelere ulaşırken dar gelirli vatandaşlar zora düşmüştü. Ücretsiz ayçiçek yağı 5 LT!

Finans 16.12.2021 - 10:44 16.12.2021 - 10:44 Gülcan Özer

5 Lt yağ en ucuz marketlerde dahi rekor seviyelere ulaşırken dar gelirli vatandaşlar sıvıyağ alamaz hale gelmişti. Ekonomide yaşanan dalgalanma, enflasyon ve dolar kurunda yaşanan yükseliş en çok alt gelir grubu vatandaşları oluştururken süreçte hem devletin hem de belediyelerin gıda yardımları arttı. 

Aile, Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma Vakıfları üzerinden gıda yardımı dağıtırken belediyeler de kendi yardımlarını vatandaşa ulaştırarak geçim sıkıntısını hafifletmeye çalışıyor. Bu yardımlardan birini de Silivri Belediyesi açıkladı. İstanbul'da bedava, ücretsiz ayçiçek yağı dağıtılacak. 

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ GIDA YARDIMI DAĞITIYOR! 

Bir yandan devlet, bir yandan da belediyeler gıda yardımı kolisi paketleri dağıtmaya devam ediyor. Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü barınma ve gıda yardımları kapsamında ihtiyaç sahibi olduğu belirlenen ailelere içerisinde un, yağ, çay, şeker, salça ve makarna gibi temel gıda maddelerinin bulunduğu gıda paketlerini dağıtıyor. 

aile bakanlığı yardımı

Söz konusu gıda kolisi yardımları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma SYD vakıfları üzerinden yapılıyor. Başvurular Kaymakamlıkların içerisinde bulunan vakıflara şahsen yapılıyor. 

silivri belediyesi bedava ayçiçek yağı

SİLİVRİ BELEDİYESİ BEDAVA ÜCRETSİZ 5 LT TENEKE AYÇİÇEK YAĞI DAĞITACAK!

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz "500 dönüm arazimizde ektiğimiz ayçiçeklerimizi, Tekirdağ Muratlı Antalya Yağ Tesislerinde yağ haline dönüştürdük ve bugün teslim aldık. 50.000 litreden oluşan 10.000 teneke ayçiçek yağını, bu yıl da ihtiyaç sahibi ailelerimize dağıtacağız. Hayırlı uğurlu olsun" diyerek 10 bin teneke ayçiçek yağını ihtiyaç sahiplerine bedava dağıtacaklarını duyurdu. 

bedava ayçiçek yağı dağıtılccak

GIDA KOLİSİ YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR, BAŞVURU FORMU NASIL DOLDURULUR?

Gıda yardımı veren kurumlar ile gıda kolisi dağıtan dernekler, vakıflar için tek kriter muhtaçlık durumudur. Kişinin geçim sıkıntısı yaşadığını kanıtlaması gerekmektedir. Artık günümüzde çoğu kurum asgari ücretli tek çalışan bulunan hanelere dahi gıda yardımı yapmaktadır. İkametinizin olduğu il / ilçede yer alan kaymakamlık binalarında yer alan sosyal yardımlaşma dernekleri ve vakıfları üzerinden ya da belediyelerin sosyal yardım bölümleri üzerinden başvuru yaparak gıda yardımı talebinde bulunabilirsiniz. Yardım başvurusu onaylanması durumunda evinizde adresinize kadar gıda kolisi gönderilmektedir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@