Vatandaş Düşecek Diye Bekliyordu, 2022 Yılında Konut Fiyatlarına Yüzde 50 Zam Açıklaması Geldi

Konut fiyatları katlanarak artmaya devam ederken 2022'de konut fiyatları ne olur sorusuna kritik yanıt geldi. 2022 yılında ev fiyatları düşer mi, ne olur, ne zaman düşer, yükselmeye devam eder mi?

Emlak Haberleri 19.12.2021 - 17:10 19.12.2021 - 17:10 Gülcan Özer

Döviz kurunda yaşanan yükselişten olumsuz etkilenen inşaat ve gayrimenkul sektörü büyük bir dalgalanma yaşarken konut fiyatlarında da yukarı yönlü hareketlilik yaşanmıştı. Koronavirüs salgını döneminde tüm dünya genelinde konut fiyatları büyük bir hızla artarken Türkiye ev fiyatlarının en çok arttığı ülkeler sıralamasınad birincisırada yer almıştı. 

Yükselen konut fiyatları sonrasında alt gelir grubu vatandaşların ev sahibi olması zora girerken ev almak isteyenler de "konut fiyatları ne zaman düşecek?" sorusuna yanıt aramaya başlamıştı. Özellikle de 2022 yılında konut fiyatları ne olur, konut fiyatlarında yükseliş devam eder mi soruları gündemi meşgul etmişti. Süreçte emlak sektörü temsilcileri merak edilen soruya yanıt verdi. 

2022 KONUT FİYATLARI NE OLUR, EV FİYATLARI ARTACAK MI?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar "bu fiyatlara ev alınır mı, fiyatlar düşecek mi, 2022'de yükselecek mi?" sorusuna yanıt arıyordu. Konu hakkında açıklama gayrimenkul sektörü temsilcilerinden geldi. FCTU Yönetim Kurulu Başkanı Gülçin Okay yapmış olduğu açıklamasında döviz ve altın birikimini bozduran kişilerin gayrimenkule dönüş yaptığını belirterek artan konut satış rakamlarının ev fiyatlarına yüzde 40 zam olarak yansıdığını söyledi. 

konut fiyatlarına yüzde 50 zam uyarısı geldi

Coordinat Yapı Kurucu Ortağı Caner Tan içerisinde bulunduğumuz dönemi "köprüden önceki son çıkış" olarak nitelendirirken "İnşaat malzemelerinde yüzde 60, konut fiyatlarında ise en az yüzde 30'luk bir artış daha yaşanacağını düşünüyorum. Konuta yatırım yapmak isteyenler acele etmeli. Yatırımcılar için köprüden önceki son çıkış artık. Aralık -Ocak ayları yatırım için uygun zamanlar" değerlendirmesinde bulundu. 

2022 konut fiyatları tahmin i

DEMİR VE ÇİMENTO FİYATLARINA ZAM YAĞMURU KONUT FİYATLARINI NASIL ETKİLER? EV FİYATLARINA 2022 YILINDA YÜZDE 50 ZAM GELECEK Mİ?

Konut fiyatlarında yaşanan artış hakkında değerlendirmede bulunan Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı demir ve çimento fiyatlarında yaşanan yükselişin ev fiyatlarına tam olarak yansıtalamadığını söyledi. 2022 senesinde konut fiyatlarına yüzde 50 zam geleceği uyarısında bulunan Kalı ev almak isteyenlerin acele davranması gerektiğini, bir daha bu fiyatlara ev bulmanın mümkün olmayacağaını iddia etti. Kalı ev satmak isteyenlere ise fiyatların olgunlaşmasını beklemelerini önerdi.

NOT: Burada yer alan bilgiler emlak sektörü temsilcilerinin açıklamalarından derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@