Vatandaş İmar Barışı Kredisi Değil, Yapı Kayıt Belgesi Ödemesi İçin Taksit İstiyor!

İmar barışı başvuruları rekor seviyelere ulaşırken vatandaş yapı kayıt belgesi ücreti için kredi kullanmak yerine taksit hakkı tanınmasını istiyor.

Vatandaş İmar Barışı Kredisi Değil, Yapı Kayıt Belgesi Ödemesi İçin Taksit İstiyor!

İmar barışı başvuruları rekor seviyelere ulaşırken vatandaş yapı kayıt belgesi ücreti için kredi kullanmak yerine taksit hakkı tanınmasını istiyor.

Gerek bankaların kredi faiz oranlarında yaşanan yükseliş gerekse de bankaların artık kredi verme konusunda son derece isteksiz davranması imar barışında başvuruda bulunmak isteyen kişileri zorluyor.İmar barışı yapı kayıt belgesi ücreti için vatandaş imar barışı kredisi çekmek değil, imar barışı yapı kayıt belgesini taksitle ödemek istiyor. Yani devletin kredi çekmek yerine kendilerine taksit yapma imkanı sunmalarını istiyor.İmar Barışı Kredi Kartı İle ÖdemeNe yazık ki imar barışı ücreti sadece bankalar üzerinden tahsil edildiği için kredi kartı ile imar barışı ödemesi yapılamıyor. Yani kredi kartı ile yapı kayıt belgesi ücreti ödenemiyor.İmar Barışı Ödemeleri Taksit Oluyor Mu?Hayır, imar barışı ödemeleri devlet tarafından taksitle alınmıyor. Ancak isteyen kişiler için bankalar imar barışı kredisi kullandırıyor. 60 ay vadeli imar barışı kredisi veren bankalar vatandaşlara yapı kayıt belgesi için düşük faizli kredi kullandırıyor.Yapı Kayıt Belgesi İçin Kredi Veren Bankalarİmar barışı kredisi veren bankalar arasında Ziraat Bankası imar barışı kredisi, Halkbank imar barışı kredisi, Vakıfbank imar barışı kredisi paketi en uygun imar barışı kredisi veren bankalar olarak üst sıralarda yer alıyor.Ayrıca Şekerbank ve İş Bankası'da imar barışı kredisi veren bankalar arasında bulunuyor. Bankalar 60 ay vadeli imar barışı kredisi kullandırırken bu sayede aylık taksit tutarları da düşüyor ve vatandaşa imar barından daha kolay bir şekilde yararlanma imkanı sunuluyor.İmar Barışı Yapı Kayıt Belgesi Kredisi Veren Bankalar, En Uygun Kredi Hangi Bankada?İmar Barışı Tapu Süreci Tamamlananlar Tapularını Almaya Başladılar!İmar Barışı Son Ödeme Tarihi / Günü Uzatıldı Mı, Son Ödeme Süresi Ne Zaman Dolacak?Bunu Yapanlar Dikkat! İmar Barışı Yalan Beyan Cezası Çok Ağır Olacakİmar Barışı Hesaplama! İmar Barışı Hesaplama Aracı Nasıl Kullanılır?Android uygulamamız için TIKLAYINIZ

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook sayfamız için TIKLAYINIZTwitter sayfamız için TIKLAYINIZHaber Kaynağı: Emlak365.comNOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…"