Vatandaş İsyan Etti: Konut Kredisi Faizleri Düştü, Ev Fiyatları Uçtu!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında tekrar konut alımına başlarken artan konut talebi sonrası ne yazık ki konut fiyatları zamlandı.

Emlak Haberleri 05.10.2019 - 15:00 15.07.2021 - 00:13 Serhat Karaman

Ev sahibi olmak isteyen kişiler düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında tekrar konut alımına başlarken artan konut talebi sonrası ne yazık ki konut fiyatları zamlandı. Ev almak isteyen vatandaş hızla yükselen konut fiyatları için tepkili!

Düşen konut kredisi faiz oranları sonrasında deyim yerindeyse konutta talep patlaması yaşadı. Faiz oranlarının yükseleceği beklentisi ile vatandaş alıma geçerken bir anda başlayan talep artışı ne yazık ki beklendiği üzere konut fiyatlarının yükselmesine neden oldu. Konut Fiyatlarına Yüzde 40 Zam Geldi! Gelen zamlar sonrasında konut fiyatları bazı bölgelerde yüzde 40 oranında zamlandı. Konut fiyatlarına zam sadece sıfır konutlarda olmadı. İkinci el konutlarda da fiyatlar yükseldi. Vatandaş internet sitesinden bakmış olduğu evlerde her hafta yükselen konut fiyatları sonrasında büyük şaşkınlık yaşarken tepki gösterdi. Konut Fiyatlarına Zam Devam Edecek Mi?Sıfır konutlarda yaşanan zammın esas nedeni uzun süredir yükselen inşaat maliyetleri olarak gösterilirken düşen konut satış rakamları sonrasında uzun süredir yapılmayan zamların talebin artması ile peş peşe geldiği belirtildi. Sıfır konutlarda asıl zammın konut stokunun erimesi sonrasında yaşanacağı belirtilirken konut fiyatlarına bazı bölgelerde yüzde 70 oranında zam gelebileceği belirtiliyor. Vatanda ise yapılan zamlara tepki gösterirken, yaşanan durumu "fırsatçılık" olarak değerlendirdi. Emlakçılar da durumndan şikayetçi olurken satışların artması için fiyatların zamlanmaması gerektiğini söyledi. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@