Vatandaş Vicdanı İle Cebi Arasına Sıkıştı! İcradan, Bankadan Satılık Ucuz Evler

Ev fiyatları rekor zam sonrası uçuşa geçerken konut satın almak isteyenler vicdanı ile cüzdanı arasına sıkıştı. Bankalardan satılık ucuz evler tartışma yarattı.

Emlak Haberleri 23.07.2021 - 11:05 23.07.2021 - 11:17 Gülcan Özer

Özellikle de pandemi döneminde vatandaşların borçlarını ödemekte sıkıntıya düşmesi ile beraber bankalardan satılık evler ve icradan satılık ev ilanları sayısında adeta patlama yaşandı. 

Bankalar ellerinde oluşan konut stokunu satabilmek adına fiyatlarda indirim üstüne indirim yaparken pandemi döneminde rekor fiyatlara ulaşan evler için sunulan düşük fiyatlar vatandaşı cüzdanı ile vicdanı arasına sıkıştırdı. 

AĞLAYANIN MALI GÜLENE YAR OLMAZ DİYENLER UZAK DURUYOR! 

Koronavirüs salgını döneminde rekor üzerine rekor kıran ve büyük bir hızla yükselmeye devam eden ev fiyatları nedeni ile özellikle de dar gelirli vatandaşlar ev sahibi olmakta büyük zorluk yaşarken icradan satılık ucuz evler büyük fırsat sunuyor. 

Piyasa fiyatının yarısının bile altına satılan ucuz evler konut fiyatlarının son derece yüksek olduğu böylesine bir dönemde büyük bir fırsat olarak öne çıkarken icralık evler ise tartışma yaratıyor. Pek çok kişi "ahlı mal" olarak gördüğü icralık evlerden uzak durmayı tercih ederken son dönemde fiyatların iyice dip yapması ve piyasa ile arasındaki farkın açılması talebi arttırdı. 

bankalardan satılık evler

ZİRAAT BANKASI, HALKBANK VE VAKIFBANK GAYRİMENKUL SATIŞ İLANLARI REKOR SEVİYEYE ULAŞTI

Pandemi döneminde rekor üzerine rekor kıran kredi kullandırım miktarına ulaşan kamu bankalarının gayrimenkul stoku da adeta patlama noktasına geldi. Yaşanan süreçte kamu bankalarının satılık gayrimenkul ilanları da adeta şok etkisi yarattı. 

23 bin liradan başlayan fiyatlarla verilen satılık ev ilanları, 6 bin liradan başlayan fiyatlarla satılık arsa ilanları okuyanları ve görenleri şok ederken vatandaşda adeta cebi ile vicdanı arasına sıkıştı. Öncesinde asla bankadan satılık ev almayacağını söyleyen kişiler dahi gördükleri fiyatlar karşısında kararsız kalırken bankadan ve icradan satılık gayrimenkul rakamları da bu veriyi destekliyor. 

Satış rakamları düşen fiyatlar sonrasında yükselişe geçerken talebin her geçen gün biraz daha arttığı belirtiliyor. Ev sahibi olmak isteyen kişiler çaresiz bir şekilde piyasadaki rekor fiyatlar karşısında bu ucuz ilanlara yönelirken önümüzdeki dönemlerde ekonomide yaşanan dalgalanmanın devam etmesi halinde bu ilanların rakamlarında artışın devam edebileceği belirtiliyor. İlanlar bankaların resmi internet siteleri üzerinden yayımlanıyor ve yine bu siteler üzerinden satışları yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@