Vatandaşın İmdadına Kamu Bankaları Yetişiyor! Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Taksitleri!

İhtiyaç kredisi faizleri hızla yükselirken vatandaşların kurtarıcıları kamu bankaları oluyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank aylık yüzde kaç faizle ihtiyaç kredisi veriyorlar?

Finans 08.06.2022 - 18:51 08.06.2022 - 18:51 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ekonomik göstergelerde bozulma son günlerde oldukça hız kazandı. Gelirleri ile giderlerini karşılayamayan vatandaşların bütçe açıkları her geçen gün çok daha fazla artıyor. Bu durumda ise bütçelerin toparlanmalarına dair tek imkan ek kaynaklarla sağlanabiliyor. Vatandaşlar ihtiyaç kredisi kullanarak bu ek kaynakları temin edebiliyorlar. Ancak son günlerde bu konuda da olumsuz haberler gelmeye başladı. Bankalar ihtiyaç kredisi faizlerinde yükseliş yoluna gitmeye başladılar. Hatta bazı özel bankalar yüzde 3'ün üzerinde faizlerle ihtiyaç kredisi vermeye başladılar.

KAMU BANKALARI TEK UMUT OLARAK KALDI!

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler kendilerine uygun maliyetle bu imkanı sunan bankaları araştırırken çok da seçeneklerinin kalmadığını görüyorlar. Özel bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek yüksek maliyetleri göze almak ve borçluluk durumunu katlanılamayacak seviyeye çıkarmak anlamına geliyor. Kamu bankaları Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ise müşterilerine uygun maliyetli ihtiyaç kredisi imkanı sağlamayı sürdürüyorlar. Bundan dolayı şu anda ihtiyaç kredisi başvuruları tamamen kamu bankalarına yönelmiş durumda.

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK YÜZDE KAÇ FAİZLE İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYORLAR?

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyenler kamu bankalarına başvurmaları halinde karşılaşacakları aylık faizleri merak ediyorlar. Halkbank müşterileri aylık yüzde 1,89 faiz oranı ile, Ziraat Bankası müşterileri aylık yüzde 1,94 faiz oranı ile Vakıfbank müşterileri ise aylık yüzde 1,91 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar. Özel bankalarda şu anda bu faiz oranları ile ihtiyaç kredisi kullanmanın imkanı bulunmuyor. 

HALKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

halkbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-7

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere aylık yüzde 1,89 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 2.047 TL kredi taksiti ödüyorlar. Kullanılan kredinin toplam maliyeti 73.694 TL olarak hesaplanıyor.

VAKIFBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

vakıfbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-9

Vakıfbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,91 oranında faiz uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 2.054 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti 73.972 TL olarak açıklandı.

ZİRAAT BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

ziraat bankası 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-7

Ziraat Bankası'ndan aylık 1,94 oranında kredi faizi ile ihtiyaç kredisi veriliyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullananlar bankaya her ay 2.066 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@