Vatandaşlık Vaadine Kanan Parti Başkanı 130 Bin TL Dolandırıldı

Türkiye Yaşam Partisi (TYP) Genel Başkanı Deniz Özçelik, Amerikan vatandaşlığı vaadiyle 8 bin 800 dolar yani 130 bin lira dolandırıldı. Şüphelinin 24 suç kaydı olduğu öğrenildi.

Gündem 06.05.2022 - 11:25 06.05.2022 - 11:25 Gülşah Konuk Akın

2 yıl önce parti kuran siyasi lider Türkiye Yaşam Partisi Genel Başkanı Deniz Özçelik, 26 Şubat 2020 tarihinde basın açıklaması esnasında Ü.A ile tanıştı. İddiaya göre aralarında geçen sohbet sırasında Ü.A parti başkanı Deniz Özçelik ile kayınbiraderi M.T'ye kendisini Elujah Etham ismi ile tanıtarak İsrail vatandaşı olduğunu Birleşmiş Milletlerde diplomat olduğunu söyledi. Deniz Özçelik'e kendisinin Amerika'da takip edildiğini, adının duyulduğunu söyledi ve bir teklif sundu.

Parti lideri ve kayınbiraderine belli bir para karşılığında ABD için vatandaşlık alabileceğini söyleyerek 8 bin 800 doları kendilerinden aldı. Bir süre sonra Ü.A vaatlerini yerine getirmedi ve 30 bin dolar daha istedi. Deniz Özçelik bu teklifi de kabul etti fakat parayı ABD İstanbul Başkonsolosluğu'nda vereceğini söyleyerek konsoloslukta Ü.A'yı bekledi. Ü.A gelmedi ve telefonlara da çıkmadı. Deniz Özçelik bunun üzerine şikayetçi olmak için emniyete gitti.

yaşam-partisi-deniz-özçelik-dolandırıldı

EVİN İÇİNDEN ÇIKANLAR PES DEDİRTTİ
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı ve kendini Elujah Etham olarak tanıtan Ü.A'nın kimliğini tespit etti. Kayıt dışı kaldığı ev tespit edildi ve polis ekipleri kapıyı kırarak eve girdi. Ü.A ve yanında bulunan kadın E.G polis tarafından yakalandı gözaltına alındı. Şüphelinin evinde sahte belgeler, evraklar, kaşe, yabancı uyruklu kişiler adına düzenlenen belgeler, çeşitli tapular, uydu harita izinleri buldu.

Ü.A'nın 24 suç kaydı olduğu tespit edildi. Savunmasında ODTÜ mezunu olduğunu söyledi, Tuzla'da bir şirkette danışmanlık yaptığını, asıl dolandırıcının Deniz Özçelik olduğunu, kaşe ve diplomatik kartların da ona ait olduğunu iddia etti. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@