Vatandaştan Önce Fiyatlar Uçtu! Bayram Uçuşları Öncesi Uçak Bileti Fiyatlarına 3 Kat Zam Geldi

Ramazan Bayramı öncesi iğneden ipliğe pek çok ürüne zam gelirken memleketine ve tatile gitmek isteyenlere bir kötü haberde uçak bileti fiyatları için verildi. Otobüs bileti sonrası uçağa da zam geldi!

Finans 26.04.2022 - 13:05 26.04.2022 - 13:07 Gülcan Özer

Vatandaş bayram tatili telaşına düşerken ne yazık ki gelen zamlarla tatil hayalleri zora girmişti. Otellerde bayram tatili fiyatları zam rekoru kırarken tatilde memleketine gitmek isteyen kişiler ve öğrenciler de bilet fiyatlarına gelen zamlarla mağdur olmuştu. İlk zam haberi otobüs bileti fiyatlarına verilirken bir zam kararı da uçak bileti fiyatları için açıklandı. 

Otobüs bileti fiyatlarının nerede ise uçak bileti fiyatlarına ulaşmasının ardından havacılık sektörü de yükselen maliyetleri gerekçe göstererek uçak bileti fiyatlarına zam yaptıklarını duyurdu. Bayrama sayılı günler kala bazı firmalarda yapılan zamlarla uçak bileti fiyatlarının 3 katına varan artışlar yaşaması ise büyük tepki çekti. Vatandaş bayram arifesinde yapılan zamları fırsatçılık olarak değerlendirirken tepki gösterdi. 

UÇAK BİLETİ FİYATLARINA ZAM GELDİ Mİ?

Evet, otobüs bileti fiyatlarının ardından bir zam haberi de uçak bileti fiyatları için açıklandı. 15 Nisan ve öncesi bilet fiyatı ile vatandaşın bayram tatiline düştüğü 15 Nisan sonrası bilet fiyatları arasında uçurum olduğu gözlemlenirken İstanbul uçak bileti fiyatları en çok zam gelen fiyatlar arasında yer aldı. Öyle ki İstanbul kalkışlı yurtiçi uçak bileti fiyatlarında sadece son 1 haftalık zaman dilimi içerisinde yüzde 300'e varan oranlarda artış yaşandığı belirtiliyor. 

uçak biletlerine zam

Örneğin 15 Nisan tarihinde İstanbul - Kars arası ulaşım için havayolunu tercih eden bir vatandaş 1.128 TL'ye uçak bileti alabiliyorken aynı hattın bugünkü fiyatı ise 3 bin liraya fırladı. İstanbul - Antalya arası uçuşlarda aktarmalı seferleri tercih eden kişilerin ödemesi gereken uçak bileti fiyatı ise 3 bin liraya fırladı. Direkt uçuşlarda biletlerin tükenmesi ve sadece pahalı koltukların boş kalması da uçuk biletlerinin fiyatlarının artmasına neden oldu. 

 Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@