Vekil Kızlarının Sınavsız Bakanlıklara Atandığı İddiası!

İşe girmek için KPSS sınavına hazırlanan ve sınavda yüksek puan almasına rağmen atanamayan milyonlarca kişi çaresizlik içinde kıvranırken yeni torpil iddiaları gündeme bomba gibi düştü!

Gündem 20.04.2019 - 17:10 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

İşe girmek için KPSS sınavına hazırlanan ve sınavda yüksek puan almasına rağmen atanamayan milyonlarca kişi çaresizlik içinde kıvranırken yeni torpil iddiaları gündeme bomba gibi düştü!

Torpil iddialarının gündemden düşmediği Bakanlığa personel alımları için yin çok konuşulacak bir iddia ortaya atıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal tarafından yapılan paylaşım ile gündeme gelen ididalara göre AK Parti Milletvekili Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül'ün iki kızı da işe alındı! 2 Yıldır Atama Yapılmayan Orman Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kadrolarına Girdiler! Sarıbal tarafından yapılan paylaşımda "Memlekette söz verdiğiniz ziraat mühendisi, veteriner hekim, gıda mühendisi, tekniker ve teknisyen alımlarını yapma, sonra sınavsız ve torpille vekil kızını işe al. İnsaf yok, vicdan yok, hak, hukuk, adalet hiç yok" sözleri ile torpil iddiaları ortaya atıldı. 

Çiğdem Koncagül Torpil İddialarını Yalanladı! Çiğdem Koncagül torpil iddialarının gündeme gelmesinin ardından açıklama yaparak ‘'Her iki kızım da anılan bakanlıklarda kadrolu, açıktan atama veya devletin belirlediği herhangi bir kadroda çalışan değil. Tamamen eğitimlerine odaklı, kendilerini daha geliştirmek için bu bakanlıklarda bulunuyorlar.Kızlarım kendi çabaları ile hareket eden, aracılığıma ihtiyaç duymayan gençler. Kadrolu memur değiller. Anne babaların siyasi kariyerleri üzerinden bu ülkenin geleceği olan, çocuklarımızı zan altında bırakacak ithamlarda bulunmak etik bir davranış olamaz" diyerek torpil iddialarını yalanladı. Sözcü Gazetesi tarafından yapılan habere göre Şevval Koncagül'ün Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü'ne ‘Mühendis' olarak atandığı iddia edildi. 

Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@