Veresiye Defterini Satın Alan Hayırsever İşadamları Mahallelinin Borcunu Kapattı!

Eski bir Osmanlı geleneği olan veresiye defterini satın alarak bayram öncesi halkı sevindirme geleneği hayırsever işadamları tarafından devam ettirildi.

GÜNDEM 29.05.2019 - 11:36 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Eski bir Osmanlı geleneği olan veresiye defterini satın alarak bayram öncesi halkı sevindirme geleneği hayırsever işadamları tarafından devam ettirildi.

Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği Trabzon Şubesi eski bir Osmanlığı geleneğini devam ettirdi ve mahalle bakkalının veresiye defterini satın aldı. Bir Mahallenin Bakkal Borcu Silindi! Eski Osmanlı gelenekleri arasında yer alan veresiye defteri satın alarak borçları silme geleneği devam ettirildi. Trabzon Müstakil Sanayici İş Adamları Derneği şubesi tarafından yapılan örnek davranış ile borçların yazılı olduğu veresiye defterini satın aldı. Değirmendere Mahallesi Sezai Uzay Caddesi'nde hizmet veren bir bakkalı ziyaret eden iş adamları burada bakkal ile veresiye defterini satın almak için pazarlık yaptı. Bakkal veresiye defterindeki tüm alacaklarını tek tek toplayarak hesapladıktan sonra taraflar arasında yapılan pazarlık sonrasında 6 bin 500 lira ödenerek veresiye defteri iş adamları tarafından satın alındı. Mahallelinin tüm borcunu satın alarak silen iş adamları vatandaşların büyük bir sevinç yaşamasını sağladı. Bakkalın sahibi olan İsmail Aydın yapmış olduğu açıklamasında "Osmanlı'da sürdürülen ve 'zimem' defteri olarak bilinen veresiye defterimi MÜİSAD'a verdim. Ben hakkımı helal ediyorum, emeği geçenlere de teşekkür ediyorum" diyerek teşekkürlerini iletti. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@