Veteriner Hekim Salih Kayabaşı Kimdir, Nerelidir, Meslekten Men Edildi Mi?

Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde bulunan Veteriner Hekim Salih Kayabaşı sosyal medyanın gündemine oturdu. Salih Kayabaşı kimdir, neden gündem oldu, meslekten men edildi mi?

Gündem 13.02.2022 - 18:25 13.02.2022 - 18:25 Engin Uzunoğlu

Türkiye'nin sosyal medya gündemine bugün Veteriner Hekim Salih Kayabaşı düştü. Sosyal medya platformlarında paylaşılan bir videoda bir köpeğe operasyon yaptığı görüntüleri Veteriner Hekim Salih Kayabaşı'na çok büyük tepkiler gösterilmesine neden oldu.

ANESTEZİ YAPMADAN KÖPEĞE OPERASYON YAPTI İDDİASI

Yayınlanan videoda anlaşıldığına köpeğe kısırlaştırma operasyonu yapan Veteriner Hekim Salih Kayabaşı'nın bu işlemi anestezi kullanmadan gerçekleştirdiği iddia edildi. Canlı canlı herhangi bir uyuşturma işlemi olmadan köpeğin vücuduna kesik attığı idda edilen Salih Kayabaşı ayakları iple bağlanmış olan köpeğin çaresizce çırpınmasına neden olduğu belirtildi. Cep telefonu ile çekilen görüntülere göre Salih Kayabaşı isimli veteriner hekimin bu operasyon için köpeğe anestezi yapmadığı ve uyuşmayan köpeğin büyük acılar hissederek çırpındığı iddia edildi.

VETERİNER HEKİM SALİH KAYABAŞI MESLEKTEN MEN EDİLDİ Mİ?

Veteriner Hekim Salih Kayabaşı'nın bir köpeğe yaptığı kısırlaştırma operasyonun anestezi uygulamadığına dair iddialar sosyal medyada çok büyük bir tepki çekti. Özellikle hayvansever vatandaşlar bir köpeğin çırpınışlarını izledikçe tepkilerinin şiddetini de arttrıdılar. Seslerini yükselten vatandaşlar ise tek ses olarak Veteriner Hekim Salih Kayabaşı'nın meslekten men edilmesi gerektiğini dile getirmeye başladılar. Şu ana kadar edinilen bilgilere göre Veteriner Hekim Salih Kayabaşı'nın meslekten men edildiğine dair bir açıklama yapılmadı. 

Konuya ilişkin Çankırı Valisi Abdullah Ayaz sosyal medya üzerinden bir açıklamada bulunarak, "Bugün sosyal medyada yayınlanan ve Çerkeş ilçemizde anestezi verilmeden bir köpeğe kısırlaştırma operasyonu yapıldığı ifade edilen görüntülerle ilgili olarak valiliğiğmizce soruşturm abaşlatılmıştır." dedi.

Valilik tarafından başlanan soruşturmanın neticesine göre Veteriner Hekim Salih Kayabaşı'nın aklıbeti belli olacak. Salih Kayabaşı hakkındaki iddiaların doğrulanması ile meslekten men edilmesi de gündeme gelebilecek. Ancak şu anda Salih Kayabaşı'nın veteriner hekimlikten men edildiğine dair bir bilgi bulunmuyor. 

SALİH KAYABAŞI KİMDİR?

Salih Kayabaşı Çankırı'nın Çerkeş ilçesinde veteriner hekim olarak çalışmaktadır. Bu ilçede özel bir veteriner kliniğinin sahibi olan Salih Kayabaşı uzun yıllardı bölgede hizmet vermektedir. Son olarak bir köpeğe yaptığı operasyon ile ülke genelinde gündem olmuştur. Hayvanseverlerin yoğun tepkisini çekmiştir. Hakkında çok kapsamlı bilgiler bulunmamaktadır. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@