VGM 2 Daire Satıyor! Zemin Kat 75.000 TL, 2. Kat 140.000 TL

Vakıflar Genel Müdürlüğü yayımladığı bir duyuru ile kendisine ait iki daire satışı yapacağını duyurdu. Daireler bulundukları konuma göre 75.000 TL ve 140.000 TL'ye satılacak.

Emlak Haberleri 23.10.2021 - 09:22 23.10.2021 - 09:22 Mustafa KARAGÖZ

Vakıflar Genel Müdürlüğü mülkiyeti kendisine ait olan Diyarbakır'da bulunan iki kamu konutu ihale ile satışa çıkardı. 

Konutlar için bir kılavuz yayımlayan kurum hangi fiyatlarla ihalelerin başlayacağını bildirdi. Diyarbakır'da ev almak isteyenler için uygun olabilecek fiyatlarla satışı yapılacak konutlar aynı binada yer alıyorlar. 

VGK 75.000 TL'YE KENDİSİNE AİT KAMU KONUTU SATIYOR

İhale ile satışı yapılacak iki kamu konutu Diyarbakır ili, Yenişehir ilçesi, Yenişehir mahallesi Rızvanağa caddesi, Altındağ 2 apartmanında yer alıyor. Devlete ait olan bu iki konut aşağıda yer alan tabloda bulunan esaslara göre satılacak.

Satış işlemleri 2886 Sayılı Yasanın 45.Maddesine göre açık artırma ile satılacaklar. Kamu konutları için talep edilen fiyatlarda bulundukları kata göre değişiyor. Zemin katta bulunan 1 numaralı daire 75.000 TL fiyatla satışa çıkarılırken 2. katta bulunan 5 numaralı daire 140.000 TL'ye satılacak.

Fiyat Tablosu

vgm lojman ihales,

İhale işlemlerine dair de bilgi veren VGM söz konusu kamu konutu ihalesinin 27 Ekim Çarşamba günü düzenlenecğeini duyurdu. İhale işlemi sabah saat 10.00'da yapılacak. İhale başvuru işlemlerini ilan edilen tarihe kadar tamamlayanlar ihale günü günü İnönü Cad. Uçar sokak Tekkapı Karşısı No:1 Sur/Diyarbakır adresinde hizmet veren Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü  ihale salonunda açık artırmaya katılacaklar. 

İHALEYE KATILMAK İÇİN ŞARTNAME ALMAK GEREKİYOR

Söz konusu kamu konutu satışları için ihale şartnamesinin alınması gerekiyor. İhale şartnamesi Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğünden alınacak. İhaleye katılacaklar 100 TL karşılığında şartnameyi alabilecekler. Ancak isteyenler ihale şartnamesini satış esaslarını ücret ödemeden yine kurumdan görebilecekler. 

İhale başvurusunda bulunacak olanlar başvurularını 26 Ekim tarine kadar yapacaklar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@