VGM Burs Başvuru Tarihlerini Unutmayın! İlkokul Lise Öğrencileri Her Ay Size Verilecek

VGM 2021 yılı burs başvuruları için süreç başlayacak. VGM ortaöğretim burs başvurusu yapacak olanlar için hem burs başvuru şartlarını hem ödenecek rakamı hemde başvuru işlemlerini adım adım aktardık.

Finans 11.10.2021 - 12:11 11.10.2021 - 12:11 Mustafa KARAGÖZ

Vakıflar Genel Müdürlüğü (VGM) 2021 yılı burs başvurularını almaya başlayacak. İlk başvurular ortaöğrenim öğrencileri için geçerli olacak. Öğrenciler adına burs başvuruları önümüzdeki günlerden itibaren alınacak uygun bulunan öğrencilere ise her ay destek sağlanacak. 

İLKOKUL VE LİSE ÖĞRENCİLERİNE BURS BAŞVURUSU

VGM tarafından sağlanan burslar ikiye ayrılır. Birincisi ortaöğrenim öğrencileri için olurken ikincisi yükseköğrenim yani üniversite öğrencileri için. 

Ortaöğretim burs başvuruları ise 15 Ekim tarihinde başlayacak. VGM burs başvurularını almaya başladıktan sonra ailelere ay sonuna kadar süre verecek. VGM burs başvuruları için son başvuru tarihi ise 30 Ekim olacak. 

Her Ay Ödenecek

2021 yılında VGM tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" ile öğrencilere her ay düzenli destek sağlanacak. 2021 yılı burs ücreti 100 TL olarak açıklandı.

BURS BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Resmi sitesinden burs başvuruları için bir duyuru yayımlayan VGM, sürecin dijital ortamda sürdürüleceğini aktardı. 

"Genel Müdürlüğümüzce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" ile üniversite öğrencilerine verilen “Yükseköğrenim Bursları" ve “Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları” için başvurular 2021 – 2022 eğitim yılında aşağıdaki tarihler arasında www.vgm.gov.tr üzerinden elektronik ortamda alınacaktır." 

Burs başvurusunda bulunacak olan aileler 15 Ekim tarihinden 30 Ekim tarihine kadar başvurularını VGM'nin resmi sitesinden elektronik başvuru yapabilecekler. 

VGM'nin üniversite bursunu araştıranlar için ise süreç Kasım ayının başında başlayacak. VGM üniversite bursu 2021 yılında 600 TL olarak ödenecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@