Vikings Dizisi Nerede Çekiliyor?

Tarihi diziler arasında yer alan Vikings dizisi her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeyi başarıyor. Peki, Vikings dizisi nerede çekiliyor?

Emlak Magazin 02.06.2019 - 22:00 15.07.2021 - 00:15 Serhat Karaman

Tarihi diziler arasında yer alan Vikings dizisi her geçen gün daha fazla kişiye hitap etmeyi başarıyor. Peki, Vikings dizisi nerede çekiliyor?

Vikings dizisinin senaristliğini Micheal Hirst üstleniyor. İlk bölümünü 3 Mart 2013 tarihinde yayınlayan dizinin bölümleri farklı yönetmenler tarafından çekiliyor. Kanada ve İrlanda ortak yapımı olan ve tarihi bir drama olan dizi History kanalında yayınlanıyor.Vikings Dizisi Hangi Semtte Çekiliyor?Vikings dizisinin çekildiği yer tarihin efsanevi karakterlerinden olan Vikinglerin hayatlarını konu edinen dizinin sahnelerinin gerçekçi olabilmesi ve 8. Yüzyılı yansıtabilmesi için genellikle Kanada’nın kırsal bölgeleri tercih ediliyor. Ancak bazı sahneler ise İrlanda’nın kıyı bölgelerinde geçiyor. Vikings Dizisinin Konusu Nedir?Vikings dizisinin konusu 8. Yüzyılda yaşamış olan sıradan bir çiftçinin kahramana dönüşme hikayesidir. Ragnar Lothbrok basit bir yaşamı olsa da savaş tanrısı Odi’in soyundan gelmektedir. Ragnar, cesur adamları ile birlikte savaşlarına başlar. Denizlerin hakimi konumuna gelen bu grubun hakimiyet kurdukları yerler giderek daha da artar.11. Yüzyıla gelindiğinde ise Norslar yani Vikingler Karadeniz’i de aşarak İran’a kadar ilerler. Tarihte barbar olarak adlandırılan Vikingler, aynı zamanda cesur savaşçıları ile de ünlüdür. Bambaşka bir yaşam tarzına ve savaş stiline sahip olan bu topluluğa dair tüm detaylar Vikings dizisi aracılığıyla izleyiciler ile buluşuyor. Dizide savaşların yanı sıra aşk hikayelerin işleniş şekilleri de ön plana çıkıyor. Vikings Dizisinin Oyuncuları Kimler?Vikings dizisinin oyuncuları Travis Fimmel ve Katheryn Winnick’tir. İkili dizinin ana kahramanları Ragnar ve Lagertha’ya hayat vermektedir. Vikings’de Bjot Lothbrok karakterini ise Alexander Ludwig canlandırıyor. Dizide ayrıca Gustaf Skarsgard ve Clive Standen gibi isimler de oyunculukları ile dikkat çekiyor. Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@