Villa Görünümlü 100 Metrekare Prefabrik Eve 130 Bin TL'ye Sahip Olabilirsiniz

Prefabrik ev yaptırmak için maliyet araştırması yapanlar güncel fiyatları merak ediyorlar. Villa tipi prefabrik evler için ne kadarlık bütçenin gözden çıkarılması gerekiyor?

Emlak Haberleri 23.02.2022 - 01:37 23.02.2022 - 01:37 Engin Uzunoğlu

Prefabrik ev yaptırmak için fiyat araştırmaları devam ediyor. Son yıllarda oldukça popülerleşen prefabrik evler insanlara müstakil bir yaşam alanını konforlu bir şekilde sunabiliyor. Bundan dolayı da prefabrik ev yaptırmak isteyen insanların sayısı her geçen gün daha da artıyor. Mesele olan konu ise prefabrik evlerin fiyatları oluyor. Oldukça geniş bir fiyat skalası içerisinde belirlenebilen prefabrik ev fiyatları yaptırmak isteyenlerin akılları karıştırıyor.

PREFFABRİK EVLERİN FİYATLARINDA NEDEN ÇOK FAZLA FARK VAR?

Prefabrik ev yaptırmak için fiyat araştırması yapanların ilk gördükleri konu çok geniş bir fiyat aralığının olması oluyor. İnsanlar bir anda normal olmayan bir fiyat ile karşılaşmış olma ihtimallerini düşünüyorlar. Ancak fiyatlamaların geniş bir düzleme yayılmasının sektörel bir açıklaması bulunuyor. Prefabrik evlerin fiyatlarını belirleyen çok fazla sayıda etken bulunuyor. Kullanılan malzeme dayanıksız olabildiği gibi 50 yıllık ömür sağlayan nitelikte de olabiliyor. Üretim yapan fabrika detaylı bir proje ortaya çıkarabiliyor ama bir diğer fabrika daha düşük niteliklerde bir proje meydana getirebiliyor. Tüm bu nedenlerden dolayı büyüklüğü aynı olsa da prefabrik ev fiyatları çok farklı olabiliyor. 

PREFABRİK EV İÇİN İZİN ALMAK KİME AİT?

Prefabrik ev yaptırırken izin meselesi gündeme gelebiliyor. İmar açısından prefabrik evlerle betonarme evler arasında bir fark bulunmamaktadır. Bundan dolayı da prefabrik ev yaptırılacaksa izin alınması gerekmektedir. Bu izin ise prefabrik evi imal edip kuracak olan firmaya ait değildir. Evin kurulacağı arsanın sahibi olan yani prefabrik evi yaptırmak isteyen tarafından gerekli izinler alınmalıdır.

VİLLA TİPİ PREFABRİK EVLER KAÇ TL'YE YAPTIRILIR?

Prefabrik ev fiyatlarında belirleyici olan unsurlar kullanılan malzeme ve metrekare oluyor. Çok farklı fiyatlar olsa da ortalama fiyatlarla 100 metrekare prefabrik evler şu anda 130 Bin TL ile 160 Bin TL arasında yaptırılabiliyor. Bu prefabrik evler villa tipi olurken dubleks olarak da tasarlanabiliyor. Ancak net fiyatlamalar prejoye göre verilmektedir. Burada bahsi geçen fiyatlar benzer projelerin ortalama fiyatlarından ibarettir. Güncel son fiyatları öğrenmek için prefabrik ev satışı yapan firmalarla iletişime geçilip fiyat alınması gerekmektedir.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@