Villa Tipi Dubleks 105 Metrekare Prefabrik Ev Kaç TL'ye Yaptırılır?

Konut fiyatlarının artmasının ardından prefabrik evler önemli bir seçenek haline geldi. Peki 105 metrekarelik dubleks prefabrik evin maliyeti ne kadardır? 

Emlak Haberleri 22.10.2021 - 00:56 22.10.2021 - 01:03 Engin Uzunoğlu

Konut fiyatlarındaki sert yükselişlerden dolayı artın insanların ev sahibi olmaları oldukça zorlaştı. Böyle bir durumda da alternatif çözüm yollarına dair arayışlar hız kazandı. Daha düşük maliyetli olması açısından prefabrik evler önemli bir alternatif ev sahibi olma yolu oldu. Peki prefabrik ev fiyatları ne kadardır? 105 metrekarelik dubleks prefabrik ev için ne kadar ödeme yapılmalıdır?

PREFABRİK EV FİYATLARI NEYE GÖRE DEĞİŞİYOR?

Türkiye'de son yıllarda gayrimenkul sektöründe prefabrik evler önemli bir yer tutuyor. Hem yapım süresi hem de maliyetleri açısından prefabrik ev yaptıran vatandaşların sayısında önemli ölçüde artış meydana geldi. Bu talebe bağlı olarak prefabrik ev üreten firmaların sayısında da artışlar kaydedildi. 

Prefabrik ev fiyatları kullanılan malzemeye, projeye, evin metrekaresine, nakliye masraflarına ve illere göre değşiklik gösterebiliyor. Bunun için de bir standart fiyatlama bulunmuyor. Prefabrik ev yaptırmak isteyenlerin farklı firmalardan fiyat alarak ona göre hareket etmeleri uygun maliyet için büyük önem arz ediyor. 

105 METREKARE DUBLEKS PREFABRİK EV KAÇ TL?

Prefabrik ev modelleri oldukça çeşitli oluyor. Biz bu haberimizde 105 metrekare büyüklüğünde dubleks bir prefabrik evi inceleyeceğiz. Örnek projenin zemin katında veranda, 13 metrekarelik bir mutfak alanı, salon ve banyo yer almaktadır. Üst katta ise 3 ayrı yatak odası ile balkon, banyo ve kiler gibi bölümler bulunmaktadır. Dış kapısı çelik olan yapının dış cephesi ahşap betopandır. 

Tavan yüksekliği 280 cm olan bu prefabrik evin iç duvar kalınlıkları ise 6 cm'dir. Dış duvar kalınlığı ise 10 cm'dir. Çatı kaplaması metal kiremitten oluşurken iç kapılar PVC'den imal edilmiştir.

Villa tipi prefabrik ev olarak tanıtılan bu 105 metrekarelik dubleks prefabrik evin satış fiyatı 185 Bin TL'dir. Ayrıca çalışılacak firmaya göre kolay ödeme imkanları da bulunmaktadır. Genellikle taksitle de ödeme yapılabilmektedir. 

Verilen fiyat içerisinde şu işlemlerin bulunduğu da bildirildi:

-Elektrik armatürlerinin montajı
-İç ve dış boya işlerinin uygulanması 
-İç ve dış kapıların montajı 
-Konut malzemelerinin montajı 
-Sıva altı elektrik ve su tesisatının çekilmesi 
-Duş teknesi, klozet, lavabo ve bataryalar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@