Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulama Nasıl Yapılır ve Ücretsiz Nereden Öğrenilir?

Vodafone bilinmeyen numaranın kime ait olduğunun bulunması için Vodafone Bilinmeyen Numaralar servisi üzerinden işlem yapılabilir.

Önemli Başlıklar 30.11.2019 - 21:35 15.07.2021 - 00:12 Emlak 365

Vodafone bilinmeyen numaranın kime ait olduğunun bulunması için Vodafone Bilinmeyen Numaralar servisi üzerinden işlem yapılabilir. Bu yazıda Vodafone bilinmeyen numara sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağına değiniliyor. Böyle bir bilgiye ulaşılması için, hem mesaj hem de telefon ile arama yöntemleri kullanılabilir. Vodafone bilinmeyen numara sorgulama işlemi ve gizli numaralar hakkındaki güncel bilgiler haberimizde anlattığımız gibidir.

Vodafone bilinmeyen numaranın kime ait olduğunun bulunması için Vodafone Bilinmeyen Numaralar servisi üzerinden işlem yapılabilir. Bu yazıda Vodafone bilinmeyen numara sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağına değiniliyor. Böyle bir bilgiye ulaşılması için, hem mesaj hem de telefon ile arama yöntemleri kullanılabilir.118 42 Üzerinden Vodafone Bilinmeyen Numara Sorgulama118 42 yardımı ile sorgulama yapılabilir. Vodafone bilinmeyen numara sorgulama için 118 42 numarası aranır. Bu servis Bilinmeyen Numaralar servisi olup, Vodafone tarafından bilinmeyen numaralara ait bilgiler hakkında hizmet verilmesi amacıyla oluşturulmuştur. 118 42 aranarak numaradan isin sorgulama yapılabildiği gibi ad ve soyadı bilgileri paylaşılarak istenen numaranın da bulunması sağlanabilir.Mesaj İle Vodafone Bilinmeyen Numara SorgulamaVodafone bilinmeyen numara sorgulaması için kullanılabilecek diğer bir yöntem ise 7048’e kısa mesaj yollamaktır. Bu amaçla izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • Öncelikle cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

 • Daha sonra mesaj bölümüne ‘’KIM’’ yazılır ve bir boşluk bırakılır.

 • Boşluktan sonra Vodafone bilinmeyen numara sorgulama işlemi yapılacak telefon numarası başında ‘’0’’ olmadan yazılır. Cep telefonu numarası yazımında rakamlar arasında hiç boşluk bırakılmamalıdır.

 • Hazırlanan mesaj 7048’e yollanır.Bu yöntemle sadece numaraya ait isim ve soyadı bilgisi öğrenilebilir. Mesaj yollama yöntemi ile isim ve soyadı bilgileri verilerek telefon numarası öğrenilemez.Gizli Numaradan Çağrı EngellenmesiGizli numaradan çağrı gelmesini önlemek için müracaat edilebilecek yollar şunlardır:
 • Sesli yanıt sistemi

 • Mesaj yollamaMesaj İle Gizli Numaradan Çağrı EngellemeGizli numaradan çağrı gelmemesi için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • Öncelikle cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

 • Daha sonra mesaj bölümüne ‘’GIZLI AC’’ yazılır.

 • Hazırlanan mesaj 7046’ya yollanır.Bu işlem için kullanıcının tercihine bağlı olarak 7046 aranarak görüşme de yapılabilir.Mesaj İle Gizli Numaradan Çağrı Engelleme İptaliGizli numaradan çağrı engelleme iptali için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:
 • Öncelikle cep telefonunun mesaj bölümü açılır.

 • Daha sonra mesaj bölümüne ‘’GIZLI KAPAT’’ yazılır.

 • Hazırlanan mesaj 7046’ya yollanır.Bu işlem için tercihe bağlı olarak 7046 aranarak, görüşme yapılabilir.Sesli Yanıt İle Gizli Numaradan Çağrı EngellemeBu amaçla kullanılabilecek numara 7000’dir. 7000 Aranarak * ‘a basıldığında müşteri temsilcisi ile iletişim kurulur.Bilinmeyen Numara Servisi Vodafone Bilinmeyen Numara SorgulamaBilinmeyen numara servisi üzerinden Vodafone bilinmeyen numara sorgulamaiçin 118 42 aranır ya da 7048’e SMS yollanır. Eğer arayan numara Vodafone kayıtlarında yer alıyor ise istenen bilgiye ulaşılır.Vodafone bilinmeyen numara servisinden bilgi alınamaması halinde gizli numara hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar Cumhuriyet Savcılığına müracaat edebilirler. Bu tür başvurular yazılı olarak dilekçe verilmesi yolu ile kabul edilmektedir.Bilinmeyen numaralar servisi 118 42 diğer cep telefonu operatörlerinden ya da sabit hatlardan da aranabilir. Sadece yurtdışından arama yapılarak 118 42’ye ulaşmak mümkün değildir.Vodafone Numara Gizleme ServisiNumarasının görünmesini ya da görünmemesini isteyen Vodafone aboneleri bu işlem için 542’yi arayarak işlem yaptırmalıdır. Diğer operatörler üzerinden arama yapılması halinde aranarak, işlem yapılacak telefon numarası 0 542 542 00 00’dır.Eğer arayan kişi numarasının görünmesini istemiyor ise aranan numaranın başına *31kare tuşuna basılır, daha sonra boşluk bırakmadan aranan numara yazılır. Bu işlem yapıldığında arayan kişinin numarası sadece 1 sefere mahsus olmak üzere karşı taraftan görünmez. Kalıcı bir ayar uygulaması değildir.


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@