Vodafone Fatura Ödeme Nasıl ve Nereden Yapılır?

Vodafone fatura ödeme konusunda kullanıcılarına pek çok seçenek sunuyor. Vodafone fatura ödeme kanalları kullanılarak fatura ödemesi online yöntemle yapılabildiği gibi  Vodafone şubelerine şahsen gidilerek de yapılabilir.

Önemli Başlıklar 08.11.2019 - 18:25 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Vodafone fatura ödeme konusunda kullanıcılarına pek çok seçenek sunuyor. Vodafone fatura ödeme kanalları kullanılarak fatura ödemesi online yöntemle yapılabildiği gibi  Vodafone şubelerine şahsen gidilerek de yapılabilir.

Vodafone Fatura Ödeme Online Self ServisVodafone fatura ödemesinde online self servis hizmeti kullanılabilir. Bu hizmetin kullanımı için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır:•    Öncelikle Vodafone resmi internet sitesine giriş yapılır.

•    Bu site üzerinden ‘’Fatura İşlemleri’’ bölümüne tıklanır.

•    Daha sonra ‘’Fatura Ödeme İşlemleri’’ bölümüne giriş yapılır.

•    Bu aşamadan sonra ‘’Online Self Servis’’e giriş yapılır.

•    Menüde bulunan ‘’Fatura Ödeme’’ yazısına tıklanır ve kredi kartı ile Vodafone Fatura ödeme işlemi yapılır.Vodafone online Self Servis uygulaması kullanılırken, ödeme yapmak isteyen kişi kredi kartı numaralarını her ödeme yapmak istediğinde yeniden girmek zorunda değildir. Bu kanalda bulunan Masterpass ödeme seçeneği üzerinden işlem yapılır. Bu durumda kredi kartı bilgileri sadece bir kez giriş yapıldıktan sonra Vodafone veri sisteminde kayıt altına alınır. Daha sonra yapılacak ödemelerde kullanıcı, veri sisteminde kayıtlı kartından ödeme seçeneğini seçer ve hızlı bir şekilde işlemini gerçekleştirir.Aynı kredi kartı kullanılarak günde ödenebilecek fatura sayısı Vodafone tarafından ‘’4’’ ile sınırlandırılmıştır. Yani aynı kredi kart ile bir seferde 4 faturadan fazla fatura ödemesi yapılamaz.Vodafone Online Self Servis ÜyeliğiVodafone online self servise üye olmak için aşağıdaki adres linki kullanılabilir. https://www.vodafone.com.tr/MyVodafone/myvodafone.home.php?&icmp=hp_top_oss .Daha sonra ekranda açılan sayfadan Vodafone numarası girişi yapılır. Kullanıcı tercihine göre sayfada bulunan ‘’Hızlı Giriş’’ ya da ‘’Şifre İle Giriş’’ seçeneklerinden birisine tıklayarak sayfadaki yönlendirmeleri takip eder ve üye olur.

Bunların yanı sıra yukarıdaki link üzerinden giriş yapıldığında en altta bulunan ‘’Evde İnternet İle Giriş Yap’’ seçeneği üzerinden de tercih kullanılabilir. Bu durumda açılan sayfada Vodafone tarafından istenen TC kimlik numarası ve şifre girişi ile üyelik işlemleri, fatura sorgulama ya da fatura ödeme uygulaması kullanılabilir.Vodafone Fatura Ödeme IVR KanalıVodafone faturası ödenirken kullanılabilecek bir başka yol da IVR kanalıdır. IVR kanalı le ödeme yapmak da çok pratik olmasının yanı sıra kısıtlı hatlar üzerinden Online Self Servis hizmeti alınamaz. Bu nedenle de IVR kanalı bu hatları kullananların ödeme yapmak için tercih edebilecekleri bir kanaldır. IVR kanalı ile fatura ödemek için izlenmesi gereken basamaklar şunlardır: •    Öncelikle 7002 aranır.

•    ‘’Vodafone Fatura Ödeme Servisi’’ kullanılır.

•    Bu servis üzerinden yapılan yönlendirmeler uyarınca kredi kartı ile Vodafone fatura ödemesi yapılır.IVR kanalı arandığında faturaya yansıyacak ücret dakikası 0.071 TL olarak belirlenmiştir.Bu yoldan da ödeme yapılacak ise, tıpkı yukarıda belirtildiği gibi aynı kredi kartı kullanılarak günde ödenebilecek fatura sayısı ‘’4’’ ile sınırlandırılmıştır.Vodafone Fatura Ödeme Anlaşmalı BankalarVodafone faturası ödemek için, Vodafone ile anlaşmalı bankaların şubelerine şahsen gidilerek ödeme yapılabilir ya da anlaşmalı bankaların internet şubeleri üzerinden ödeme yapılabilir. Vodafone ödemesi yapılabilecek anlaşmalı bankalar için aşağıdaki adres linki kullanılabilir.http://www.vodafone.com.tr/Fatura_Islemleri/faturaislemleri.fatura_odeme.phpİlgili bankalara otomatik ödeme talimatı verilerek de, fatura ödemeleri düzenli olarak gerçekleştirilebilir.Vodafone Fatura Ödeme Diğer YöntemlerVodafone faturalarını ödemesi Vodafone Cep merkezleri ya da bütün yurtta bulunan PTT şubeleri yardımı ile yapılabilir.Vodafone Cep Merkezi şubeleri için adres bilgilerine aşağıdaki adres linki kullanılarak ulaşılabilir. https://www.vodafone.com.tr/YardimDestek/vodafone-shop.phpVodafone fatura ödeme işlemi için yukarıda belirtilen yöntemlerin hepsi aynı derecede güvenilir ve pratik uygulamalardır. Yukarıdaki yollar üzerinden geçmiş faturaların sorgulanarak ödenmesi de yapılabilir.Emlak365.com


Gelişmelerden Haberdar Olun

@