Web Tapu 2022 İşlem Listesi! ALO 181 Hızlı Kolay Randevu

Web Tapu uygulamaları üzerinden vatandaşlar çok sayıda işlemi kurum müdürlüklerine gitmeden tamamlayabilirler. Peki Web Tapu ile 2022'de hangi işlemler yapılabilir? İşte detaylar.

Emlak Haberleri 04.12.2021 - 16:17 04.12.2021 - 16:17 Mustafa Karagöz

Pandemi süreci ile birlikte hayatımıza giren her geçen gün kapasitesi ve işlem sayısı artan uygulamaların başında Web Tapu geliyor. Salgın sürecinde uygulanan kapanma döneminde sıklıkla kullanılan web tapu uygulaması sürekli yenilenme içinde. Güncel uygulama üzerinden işlem yapacak olan vatandaşlar için, sağlanan hizmetler ise çoğaldı. 

WEB TAPU 2022

Web tapu uygulaması, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile birçok kurumun entegre olarak altyapısını oluşturduğu bir uygulamadır. 

Online olarak birçok işlemin gerçekleştirilebildiği web tapu uygulaması ile vatandaşlar tapu müdürlüğüne gitmeden internetten satış, ipotek, mirasın intikali ve benzeri tüm tapu işlem başvurusunu  yapabilir ve gerekli belgeleri internetten tapu müdürlüğüne gönderebilirler. Uygulama temel olarak Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü birimleri üzerinden tamamlanacak olan işlemlerin hiç kuruma gitmeden tamamlanmasını sağlamaktadır. 

Vatandaşlar web tapu uygulamasını kullanarak aşağıda listede yer alan işlemleri elektroni yollarla tamamlayabilirler. 

Web Tapu uygulaması vatandaşların işlemleri içi yetki vermesine olanak sağlar. Bunun dışında vatandaşlar uygulama üzerinden taşınmaz beyan belirtmesi ile sahtecilik işlemlerine karşı önlem alabilirler. Web Tapu uygulaması gayrimenkuller için yapılacak olan tüm ödemelerin online kanallar üzerinden ödenmesine imkan sağlar. Ayrıca vatandaşlar web tapu uygulamsaına girerek sahip oldukları taşınmazları görüntüleyebilir ve konumlarını öğrenebilirler. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü üzerinden tamamlanacak bir çok işlem için web tapudan başvuru yapılabilir. 

ALO 181 NEDİR?

ALO 181 vatandaşlara kolaylık sağlayan bir diğer olanak. Gayrimenkulleri ile işlem yapacak olan vatandaşlar çok kolay bir şekilde ALO 181'i arayabilirler. ALO 181 hattı üzerinden tüm işlemler için kolayca bilgi alınabilir ve satış işlem başvuruları yapılabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@