Webtapu Nedir, Nasıl Kullanılır?

İnternet üzerinden sunulan hizmetler her geçen gün daha da gelişmeye devam ederken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM'de bu hizmetleri yaygınlaştırıyor.

Emlak Haberleri 01.07.2018 - 18:30 15.07.2021 - 00:20 Serhat Karaman

İnternet üzerinden sunulan hizmetler her geçen gün daha da gelişmeye devam ederken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM'de bu hizmetleri yaygınlaştırıyor.

Webtapu Nedir?Taşınmaz sahiplerinin bu taşınmazlarını internet üzerinden takip etmeleri ve bu taşınmazlar ile ilgili işlemlerini çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirmelerini sağlamak amacı ile apu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM tarafından hizmete sunulan internet tabanlı bir sistemdir.Sunulan bu hizmet sayesinde artık vatandaşlar tapu dairelerine gitmek zorunda kalmadan hem internet üzerinden gerekli işlem başvurularında bulunabilmekte hem de gerekli belgeleri yine sistem üzerinden çok daha kolay bir şekilde temin etmektedir. Sistemin en büyük özelliği taşınmaz sahibi olmayan kişilerin de sunulan hizmetlerden yararlanabilmesidir. Örneğin bazı işlemler için istenen "taşınmazı yoktur" belgesi de yine internet üzerinden kolaylıkla alınabilmektedir. Tapu Kayıt Bilgileri Nasıl Sorgulanacak?Web Tapu sisteminin kullanıcılara sağladığı büyük bir kolaylıkta tapu kayıt bilgileri için kolay sorgulama imkanı sağlamasıdır. Sisteme giriş yaptıktan sonra tapu kayıt ve konum bilgilerini görüntüleminize izin verilirken yine dilerseniz size ait olan taşınmazların başkaları tarafından incelenmesine de izin verebilirsiniz. Özellikle de bu taşınmazı satmayı düşünüyorsanız bu izni vermeniz satış sürecini kolaylaştıracağı için size büyük avantaj sağlayacaktır. Web Tapu giriş işlemini e devlet internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz gibi buradan tıklayarak Webtapu TKGM sistemine giriş yapabilirsiniz. Emlak365.com
Gelişmelerden Haberdar Olun

@