WhatsApp 30 Nisan'dan Sonra Bazı Cihazlarda Çalışmayacak

En çok kullanılan anlık mesajlaşma ve arama uygulaması WhatsApp, 30 Nisan 2022 tarihinden itibaren bazı cihazlarda çalışmayacak. WhatsApp kullanamayacak cep telefonu ve tablet modelleri.

Teknoloji 26.04.2022 - 18:01 26.04.2022 - 18:01 Gülşah Konuk Akın

WhatsApp Messenger, anlık mesajlaşma ve haberleşme uygulaması olarak en popüler olan uygulamalar arasında yer alıyor. Uygulama ile hem Wi-Fi bağlantısı ile hem de mobil veri ile kullanıcılar arasında fotoğraf ve video alışverişi yapılmasına, sesli ve yazılı mesaj gönderilmesine ve görüntülü konuşmaya imkan sağlıyor. Çok sayıda kullanıcısı olan anlık mesajlaşma uygulaması, eğlence amacının yanı sıra iş ve akademik etkinlikler için de kullanılıyor. 

30 NİSAN'DAN SONRA BAZI CİHAZLARDA ÇALIŞMAYACAK

WhatsApp tarafından düzenli bir şekilde işletim sistemlerinin bazı telefon, tablet ve bilgisayarlarda kullanılamayacağı açıklanıyor. Açıklama yapan WhatsApp, kullanıcılarına cihazlarını ya da işletim sistemlerini yükseltmeleri için çağrıda bulunuyor. Yine resmi bir açıklama yapan WhatsApp, 30 Nisan'dan itibaren uygulamanın yeni sürümünü desteklemeyecek olan işletim sistemlerini duyurdu.

whatsapp-3

WHATSAPP HANGİ CİHAZLARDA ÇALIŞMAYACAK?

Android Ice Cream Sandwich işletim sistemi olan telefonlar, Android 4.1 ve daha düşük işletim sistemi olan telefonlar iOS 10 veya daha düşük işletim sistemi ile çalışan telefonlarda WhatsApp artık kullanılamayacak.  Android'in Apple Pie, Banan Bread, Cupcake 1.5, Donut 1.6, Eclair 2.0, Froyo 2.2, Gingerbread 2.3, Honeycomb 3.0 ve Ice Cream Sandwich 4.0 sürümlerinin kullandığı telefonlar WhatsApp uygulamasının kullanılmasına sistemsel olarak müsaade etmeyecek.

TELEFONUM WHATSAPP İLE UYUMLU MU?
Akıllı telefon kullanıcıları telefonlarının WhatsApp ile uyumlu olup olmadığını öğrenmek için yapılandırma ve ayarlar bölümünden, sistem bilgileri- cihaz özellikleri kısmından kontrol edebiliyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@