Whatsapp Kullanıcıları için Bir İlk! Whatsapp Mesajlarına Süre Sınırı Geliyor

Whatsapp yeni güncellemesi ile süreli mesajları özelliğini duyurdu. Artık kullanıcıların mesajları kendileri müdahalede bulunmadan silinecek. İşte detaylar..

Teknoloji 07.12.2021 - 15:30 07.12.2021 - 15:35 Elif İşçi

Dünya çapında en çok kullanılan online mesajlaşma platformlarından birisi olan Whatsapp kullanıcıları memnun edebilmek ve alternatif programları ekarte edebilmek için yeni özellikler üzerinde çalışmaya ve sık sık güncelleme yapmaya devam ediyor.

Online mesajlaşma platformu olan Whatsapp son zamanlarda yeni güncellemeler üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Özellikle mesaj silme derdi yeni güncelleme ile birlikte ortadan kaldırılacak gibi görünüyor.

WHATSAPP MESAJLARI SÜRELİ OLACAK

Whatsapp geçtiğimiz dönemlerde yeni bir güncelleme ile gündeme gelmişti. Süreli mesaj özelliğini yayınlamış ardından fotoğraf ve videolar için bir görüntüleme karşılığında tekrar görünmemesi için yeni bir özellik kazandırmıştı. Güncelleme pek çok kişinin işine gelmiş ve bu süreçte sık sık kullanılmaya başlanmıştı.

Whatsapp yeni dönemde bu özelliğin üzerinde çalışarak kapsamını genişletmeyi tercih etti.  Whatsapp yeni güncellemesi ile birlikte yapılan değişiklikler sonrasında tek bir yerden yapılan mesajlaşmalar belirli bir süre sonra kullanıcıların isteğine bağlı olarak otomatik olarak silinebilecek. Otomotik olarak silinmesini istediğiniz mesajları ayarlar kısmından tercih edebileceksiniz.

WHATSAPP KULLANICILARA YENİ OPSİYONLAR SUNACAK

Whatsapp Kullanıcıları için Bir İlk! Whatsapp Mesajlarına Süre Sınırı Geliyor

Whatsapp kullanıcıların istek ve tercihlerine yönelik tercihler sunmaya devam ediyor. Platform içerisinde mesajların silinmesi için 24 saat, 7 gün ya da 90 gün gibi çeşitli opsiyonlar bulunuyor. Ancak mesajlarını silmek istemeyenler de bu süreç içerisinde ayarlar kısmından yapacakları tercihler sonrasında normal sürece sorunsuz bir şekilde devam edebilecekler.

Daha önce mesajları temizlemek isteyen kişilerin rehber üzerinden tek tek isim tercihi yapmaları ve bununla birlikte temizlik yapmaları gerekiyordu. Süreli mesajlar kişinin kullanım tercihine bağlı olarak tüm rehbere mal edilebilecek. Böylece mesaj silme ve bir temizlik yapma derdi ortadan kaybolacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@