WhatsApp Yeni Özellik Üzerinde Çalışıyor! Fotoğraflara Sansürleme Geliyor

Dünya genelinde en çok kullanıcısı olan popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açıklandı. Yeni özellik ile neler değişecek, fotoğraf sansürleme nedir?

WhatsApp Yeni Özellik Üzerinde Çalışıyor! Fotoğraflara Sansürleme Geliyor

Dünya çapıdan en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, fotoğraf paylaşımı için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Yeni özellik henüz ön geliştirme aşamasında. Özellik sayesinde gönderilecek fotoğrafların belirli kısımlarının bulanıklaştırılmasına imkan sağlanacak. Kullanıcılar, diğer kullanıcılara gönderecekleri fotoğrafların istedikleri kısmını sansürleyip o şekilde gönderebilecek.

KULLANICILARA AVANTAJ SAĞLAYACAK

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı fotoğraf sansürleme özelliğinin WABetaInfo tarafından keşfedildiği öğrenildi. Yeni özelliğin WhatsApp kullanıcılarına önemli bir avantaj sağlaması bekleniyor. Henüz geliştirme aşamasında olan özellik sayesinde, diğer kullanıcılara gönderilecek fotoğrafların istenilen bölümü sansürlenip bulanıklaştırılabilecek.

whatsapp-yeni-özellik-1

GELİŞTİRİLEN EN İYİ ÖZELLİK OLMASI BEKLENİYOR

WhatsApp kararlı sürüm güncellemeleri ile son dönemlerde bambaşka bir medya gönderim araçlarına kavuşulmasını sağladı. Kullanıcılar, fotoğraf göndermeden önce fotoğraf üzerinde eskisine nazaran daha etkili düzenlemeler yapabiliyor. Yeni geliştirilecek özelliğin bu zaman kadar sunulan özellikler arasından en iyisi olması bekleniyor. WhatsApp yeni özellik ile ilk defa gönderilecek fotoğrafın sansürlenmesine izin vermiş olacak.

Yeni özellikte fotoğraf düzenleme çubuğuna bulanıklaştırma simgesi eklenecek. Bu simgeye dokunulduğunda bulanıklaştırılmak istenen yer belirlenecek. Öncesinde WhatsApp kullanıcıları gönderecekleri fotoğrafta bir yeri bulanıklaştırmak istediğinde kalem ile o alanı karalıyordu. Yeni özellik ile bu yöntem tarih olacak.

whatsapp-yeni-özellik-geliyor

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı sansürleme-bulanıklaştırma özelliğinin ne zaman geleceği tam olarak bilinmiyor. Test çalışmaları bittikten sonra tüm cihazlara mı gelecek, yoksa önce deneme amaçlı bazı cihazlarda mı kullanılacak net bir açıklama yapılmadı. Yeni özelliğin ilerleyen günlerde resmi olarak duyurulması bekleniyor.