WhatsApp'a Çevrimiçi Olduğunu Gizleme Özelliği Geliyor

Dünya genelinde en popüler olan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp yeni gizlilik özellikleri üzerinde çalışıyor. Uygulamaya kendini gizleme özelliği geliyor.

WhatsApp'a Çevrimiçi Olduğunu Gizleme Özelliği Geliyor

Sosyal medya platformları üzerinde rekabet her geçen gün artıyor. Rekabet arttıkça uygulamalar da neredeyse her hafta yeni güncellemeler ile uygulamalara eklenen yeni özellikleri duyuruyor. Meta bünyesinde bulunan WhatsApp da kullanıcı deneyimlerini daha üstlere taşımak için sık sık çalışmalar yapıyor. WABetaInfo raporuna göre, anlık mesajlaşma uygulaması yeni özellik ile kullanıcıları anlık mesajlaşmalarda çevrimiçi durumunu kaldırma seçeneği sunacak.

WhatsApp güncellemesi tamamlandıktan sonra kullanıcılar, çevrimiçi olup olmadıklarını kimlerin görebileceğini Gizlilik Ayarları kısmından düzenleyebilecek, kimlere çevrimiçi görünüp kimlere görünmeyeceğini seçebilecek.

whatsapp yeni özellik

Çevrimiçi görünmeyi gizleme özelliğinin yanı sıra bir de mesajların herkes için silineceği bir özellik daha getiriyor. Bu özellik sayesinde 'herkesten sil' özelliğinde, mesajları silmek için bir saat, sekiz dakika, 16 saniye, 12 saat ve 2 gün olacak şekilde seçenekler sunulacak. Bu özellik ile anlık mesajlaşma uygulaması kullanıcıları, yanlış gönderdiği mesajları silmek için daha uzun bir süreye sahip olacak.

WHATSAPP YENİ ÖZELLİK NE ZAMAN GELİYOR?

whatsapp çevrimiçi olduğunu gizleme özelliği

WhatsApp'ın çevrimiçi olduğunu kimlerin görebileceğini belirleme özelliği şimdilik sızdırıldı. Özelliğin uygulamaya ne zaman ekleneceğine dair net bir tarih verilmedi. Özelliğin kendisinin çevrimiçi olup olmadığını takip eden kişiler için kurtarıcı olması bekleniyor. Gizlilik ayarları kısmından çevrimiçi olma durumunun kimler tarafından görülüp kimler tarafından görülemeyeceğini anlık mesajlaşma uygulaması kullanıcıları tarafından belirlenebilecek. Çevrimiçi görünmeyi herkese kapatma özelliği olup olmayacağı ise net olarak bilinmiyor.