Yabancı Yatırım Bankaları ve Uzman Ekonomist Yorumları: 2022 Altın Fiyat Tahminleri İle Altında Yön Nereye?

Gram altının fiyatı 1.020 TL seviyesini görerek büyük bir rekora imza atmıştı. Dolarda yaşanan kırılma altını da geri çekerken gözler 2022 yılına çevrildi. 2022'de altın fiyatları ne olur, yükselir mi

Yabancı Yatırım Bankaları ve Uzman Ekonomist Yorumları: 2022 Altın Fiyat Tahminleri İle Altında Yön Nereye?

Türkiye'de dar ve orta gelirli vatandaşın yastık altı tasarruf aracı olan altın fiyatları yaşadığı hızlı yükselişe sert bir ara vermişti. Altın fiyatlarına dolar freni gelirken ne yazık ki dolar kurunda yaşanan yükseliş altın fiyatlarına da sıçramış, gram altının fiyatı gördüğü tarihi rekor seviyeden bir anda sert bir düşüş yaşamıştı.

Gram altının fiyatı 20 Aralık 2021 tarihinde bin TL psikolojik eşik sınırını aşarak tüm zamanların tarihi rekorunu kırarken 1.021 TL seviyesi ile büyük bir çıkış yakalamış, çeyrek altının satış fiyatı ise 1.700 TL bandına dayanarak gram altındaki yükselişe eşlik etmişti. Aynı gün piyasalar kapandıktan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kabine toplantısı sonrası yapılan açıklamalar ile dolar kuru tepetaklak olurken dolardaki düşüş altına da yansımıştı.

ALTIN FİYATLARI NEDEN DÜŞTÜ, ALTINDA SON DURUM NE?

2021 senesinin sona ermesine sayılı günler kala aslında ekonomistlerin 2021 yıl sonu gram altın tahmini için açıklanan rakamlar tutturulmuş oldu. Dolar kurunda yaşanan hızlı ve öngörülemez yükseliş öncesi gram altında yıl sonu tahmini beklentisi hedefi 600 - 650 TL bandında yer alıyordu. Gram altının satış fiyatı bugün itibari ile 693 lira seviyesinde yer alıyor.

28 aralık altın fiyatları listesi

2022'DE ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ, NE KADAR OLUR?

1000 TL seviyesini aşmayı başararak tarihi bir rekora ve başarıya imza atan altın fiyatları için 2022 beklentileri de yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Özellikle de yüksek fiyatlı altın alarak ters pozisyonda kalan yatırımcı satış fırsatı ararken ünlü ekonomistlerin 2022 fiyat tahminleri de açıklandı.

altın fiyatları boğa mı ayı mı olacak

İSLAM MEMİŞ SON DAKİKA ALTIN YORUMU: 2022 YILINDA ALTININ FİYATI DÜŞECEK Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Para ve Emtia Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yapmış olduğu son yorumunda dolar kurunun 10 TL seviyesinin altına sarkmadan, gram altının 600 TL seviyesinin altına düşmemesi durumunda fiyatlar düştü demeyeceğini belirterek gram altının fiyatının 1 ay içerisinde 620 ya da 600 liralı seviyeleri test etmesini beklediğini dile getirdi.

altın fiyatları 2022 yılında yükselir mi

BANK OF AMERİKA BFAO ONS ALTIN FİYATI TAHMİNİ: ONS ALTININ FİYATI YÜKSELİR Mİ?

İç piyasada gram altının fiyatı belirlenirken dolar kuru ile birlikte kullanılan ons altın fiyatı için Bank Of America analistleri tarafından hazırlanan uzman yorumunda şu anda 1800 dolar civarında seyreden fiyatların 2022 yıl sonunda 1.925 dolar seviyesine ulaşabileceği belirtildi.

altın fiyatları 2022 beklentisi

DEUSTSCHE BANK 2022 ALTIN FİYATI BEKLENTİSİ TAHMİNİ: ALTIN ALINIR MI?

Almanların dev yatırım bankası Deustche Bank altın raporu yayımlandı. Almanların en güvendiği yatırım bankalarından biri olan Deutsche Bank ise 2022 yılında altın fiyatlarında düşüş beklentisi açıklayarak 2022 altın fiyatı tahmini olarak 1.750 dolar seviyesini duyurdu.

NOT: Burada yer alan bilgiler ilgili yatırım bankaları ile ekonomistlerin kendi açıklamalarından derlenmiş olup, bu bilgilere dayanılarak yatırım yapılamaz. Emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

SONRAKİ HABER