Yabancı Yatırımcılar Boğaz'da Satılık Yalı Bırakmadı!

Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye olan talebi katlanarak artmaya devam ederken özellikle de Boğaz'da ki yalılar yoğun ilgi görüyor.

EMLAK HABERLERİ 27.05.2019 - 11:15 15.07.2021 - 00:15 Emlak 365

Yabancı yatırımcıların Türkiye'ye olan talebi katlanarak artmaya devam ederken özellikle de Boğaz'da ki yalılar yoğun ilgi görüyor. Detaylar haberimizde!

İstanbul boğazının incisi eşsiz güzellikteki yalılar yabancıların yeni gözdesi oldu. Yabancıların Yeni Gözdesi Boğaz Hattındaki Eşsiz Yalılar Oldu! Yabancı yatırımlar şimdi de boğazın eşsiz güzelliğe sahip olan yalılarını satın almaya başladı. Boğaz hattında yer alan 600 yalıdan 100 tanesi yabancı yatırımcılar tarafından satın alındı. Özellikle de Orta Doğu ülke vatandaşları tarafından yalılara yoğun ilgi artarak sürüyor. İstanbul boğaz hattında yer alan köşk ve yalılara Orta Doğu ülkesi vatandaşları yoğun ilgi gösterilirken yükselen döviz kuru alım için büyük bir fırsata çevrilmeye devam ediyor. Şehzade Burhanettin Yalısı 150 Milyon Dolara Satılmıştı Hatırlanacağı üzere son olarak Şehzade Burhanettin Yalısı 150 milyon dolarlık fiyata Katarlılara satılmıştı. Katar'ın yanı sıra İran, Irak , Ürdün ve Türki Cumhuriyetlerden de Türkiye'ye yoğun bir ilgi bulunuyor. Gayrimenkulde dolardan Türk Lirasına dönüş yapılması da yabancıların konut yatırımı yapmalarını kolaylaştırdı. En Düşük Yalı Fiyatı 2 Milyon Dolarİstanbul yalılarının fiyatları yalının metrekaresi, tarihi ve denize olan konumu gibi farklı kriterlere bağlı olarak belirleniyor. İstanbul'da ki yalıların ve yalı dairelerinin fiyatları en düşük 2 milyon dolardan başlarken 115 milyon dolara kadar yükseliyor. Boğaz hattında 600 tane yalı yer alırken bu yalılardan 266 tanesi tarihi eser niteliği taşıyor. İstanbul'un en gözde yalıları Bebek, Yeniköy, Kandilli ve Anadolu Hisarı olarak sıralanırken yabancıların şimdiye kadar 100'e yakın yalı satın aldığı öğrenildi. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@