Yabancı yatırımcılara özel emlak sitesi kuruldu

Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yurt dışında yaşayan insanlar için büyük bir kolaylık daha hizmete girdi.

EMLAK HABERLERİ 06.08.2019 - 00:30 15.07.2021 - 00:14 SERHATMEDYA

Türkiye’de yatırım yapmak isteyen yurt dışında yaşayan insanlar için büyük bir kolaylık daha hizmete girdi.

Türkiye’de yatırım yaparak kazanç elde etmek isteyen gurbetçi vatandaşlar ve yabancılar Türkiye’ye gelmeden yatırım yapma imkanına kavuşuyor. Eskiden bir çok prosedürü yerine getirmesine rağmen Türkiye’ye gelmeden yatırım yapamayan insanlar için hizmete giren “YourKeyTurkey” isimli portal sayesinde yatırımlar Türkiye’ye gelmeden yapılacak.Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yabancıların Türkiye'de taşınmaz edinimlerine yönelik her türlü güncel verilere, başvuru kanallarına ve süreçlere devlet güvencesi altında ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla YourKeyTurkey portalı kuruldu.6 DİLDE 12 FARKLI YERDE HİZMETE GİRECEKTürkiye’de yatırım yapmak isteyenlerin doğru ve güvenilir bilgiye erişmesi için 6 dilde hizmet veren “YourKeyTurkey” isimli portal sayesinde insanlar, kolaylıkla Türkiye’de yatırımlarını gerçekleştirebilecek. İlk olarak Berlin, Düssseldorf, Bakü, Paris, Brüksel olmak üzere 12 farklı yerde büyükelçilik ve konsolosluklar içinde yer alan tapu birimleri tarafından işletilecek.EN DOĞRU BİLGİ VE TEK ADRESTürkiye’den arazi alarak vatandaşlık almak isteyenler için doğru ve güvenilir tek adres olarak kurulan “YourKeyTurkey” isimli portal İngilizce, Almanca, Arapça, Rusça, Fransızca ve İspanyolca hizmet verecek. Alım satım işlemleri için en doğru bilgilerin yer alacağı portala www.yourkeyturkey.gov.tr adresinden erişim sağlanacak.YURT DIŞINDAN TÜRKİYE’YE YATIRIM YAPMAK KOLAYLAŞTITapu ve kadastro işleri için Türkiye'ye gelmeden işlemlerini halledecek olan insanlar için büyük bir kolaylık sağlanmış oldu. Bundan sonra iki farklı ülkede olan insanların tapu işlemlerini yapabilmeleri mümkün hale getirildi. Bir kişinin yurt içinde diğer alıcı ya da satıcı olmak kaydıyla  yurt dışındaki temsilcilikte bulunması halinde işlemler gerçekleştirilebilecek. Böylelikle satıcı ya da alıcı olarak bile yurt dışında bir kişi ile alım satım işlemleri gerçekleştirmiş olacaksınız.Your Key Turkey ile;Türkiye’den taşınmaz alabilen ülke vatandaşları arasında olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Yabancıların taşınmaz edinimine yönelik genel istatistiki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Neden, nasıl ve nerede yatırım yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Taşınmaza yönelik her türlü hukuki bilgi ve iş akışlarına ulaşabilirsiniz.

Gayrimenkul edinimi yoluyla vatandaşlık kazanımına ilişkin her türlü bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yatırım yapmayı planladığınız taşınmaza ilişkin konum, ölçme, yandex harita, orto-foto harita ve bir çok katmanı kullanarak taşınmaza ilişkin mekansal veri ile yatırım yoğunluğu haritaları ve analizlerini görüntüleyebilir, taşınmazlara ilişkin öz nitelik bilgilerine ( taşınmazın ada, parsel, cinsi, yüzölçümü gibi) ulaşabilir ve raporlama yapabilirsiniz.

Taşınmaza yönelik işlem yapılması için e-randevu sistemi kullanılarak tapu müdürlüklerinden randevu alabilirsiniz.

Çok yakında hizmete girecek web-tapu uygulamasını kullanarak taşınmaza ilişkin başvuru yapabilir, taşınmazınıza yönelik her türlü bilgiyi alabilir, beyan belirtmesi yapabilir, işlemlere ilişkin yasal ücretleri ödeyebilirsiniz.

Broşürler, kataloglar, dergiler vb. yayınlarla Türkiye’yi daha yakından tanıyabilir ve doğru yatırım yapabilmeniz için bilgi alabilirsiniz.

Daha detaylı sorularınız ve bilgi edinebilmek amacıyla dolduracağınız form ile başvurunuzdan itibaren en geç bir iş günü sonrasında bilgilendirilebilirsiniz.


Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@