Yabancılar Türkiye'de Kiralık Yazlık Bırakmadı! En Çok O İle İlgi Gösteriyorlar!

Tatil bölgelerindeki yazlık piyasasının nabzını artık yabancılar tutuyor. Yabancıların satın aldığı konut, yazlık ve arsa nedeniyle Bodrum'da neredeyse kiralık daire kalmadı.

Emlak Haberleri 21.12.2021 - 17:03 21.12.2021 - 17:03 Büşra Uluşen

Türkiye'de dolar ve euro kurunun hızla artması nedeniyle yabancılar artık yatırımlarını ülkemizde yapmaya başladı. Diğer illerin yanı sıra en çok ilgi tatil bölgelerine gösteriliyor. Özellikle Muğla'nın Bodrum ilçesinde yazlık ve konut satışı yükselişe geçti. Yabancılar, kış aylarından itibaren Bodrum ve çevredeki illerden yazlık satın alıyor. Yabancı yatırımcıların yanı sıra birçok kişi de henüz sezon açılmadan yazlık kiralamaya başladı. Emlak piyasasının önde gelen isimleri, yaz mevsimi için Bodrum'da neredeyse kiralık daire kalmadığı vurguluyor. 

Yabancılar Bodrum'da Kiralık Yazlık Bırakmadı!

Önceden sadece yaz aylarında görmeye alışık olduğumuz yabancı turistler artık kış aylarında da Bodrum sokaklarını hıncahınç dolduruyor. Bu kişilerden bazıları sadece tatil ve alışveriş yapmaya gelirken, büyük bir kısmı da yatırım yapmak için ülkemize geliyor. Türk Lirasının dolar karşısında değer kaybetmesi nedeniyle yabancılar Bodrum ve diğer yazlık bölgelerdeki konut ve arsalara ilgi gösteriyor. Bu nedenle Bodrum'da hem konut ve arsa satışları yükseliyor hem de 2.el konutlarda kiralama oranı artıyor. 

Yaz Ayında Türk Tatilcilere Yer Kalmadı

Yabancıların tatil planlarını şimdiden yapması nedeniyle birçok turist kalacakları evi tuttular. Bu tatilciler kiralamaya kıştan başlasalar dahi dolar kurunun yüksek olması nedeniyle maddi bir kayıp yaşamıyorlar. 

Yabancıların Bodrum'a gösterdiği yoğun ilgi nedeniyle yerli turistler yazın tatil yapacak bir yazlık bulamayacaklar. Henüz Aralık ayında olunmasına rağmen Bodrum'daki kiralık yazlıkların birçoğu kiralandı. Bu nedenle kendi ülkesinde tatil yapmak isteyen yerli turistlerin tatil için büyük meblaları gözden çıkarması gerekecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@