Yabancılara Konut Satışı Yükselmeye Devam Ediyor

Konut fiyatlarına yüzde 20 indirim yapılması, tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi fırsatları ile beraber konut alımı son derece cazip hale getirilirken yabancılarda bu fırsatı değerlendirmeye devam ediyor. 

Emlak Haberleri 18.05.2018 - 13:00 15.07.2021 - 00:21 Serhat Karaman

Konut fiyatlarına yüzde 20 indirim yapılması, tapu harcı indirimi ve konutta KDV indirimi fırsatları ile beraber konut alımı son derece cazip hale getirilirken yabancılarda bu fırsatı değerlendirmeye devam ediyor. 

2018 yılının Nisan ayına ait olan konut satış rakamları verisi açıklandı. Açıklanan verilere göre Türkiye'de konut satış rakamları ne yazık ki Nisan ayında da düşüş gösterirken yabancılara konut satış rakamında ise yükseliş yaşandığı görüldü.Yabancılar Nisan Ayında Ülkemizden 2 Binden Fazla Konut Aldı Nisan ayı konut satış rakamları incelendiğinde yabancıların ülkemizden toplam 2 bin 43 adet konut satın aldıkları görüldü. Geçen yılın aynı dönemine oranla yabancılara konut satışı rakamı yüzde 25,8 oranında artış gösterirken yabancıların en fazla konut satın aldığı ilimiz yine İstanbul oldu.2018 yılının Nisan ayı içerisinde yabancılar İstanbul'dan 676 adet konut satın aldı. Türkiye'nin tatil ve turizm cenneti olan Antalya yabancılara konut satışı rakamında 475 adet konut satışı ile ikinci olurken Bursa 150 adet konut satışı ile listenin üçüncü sırasında yer aldı.Yabancıların Karadeniz'e Olan İlgisi Artıyor Yabancıların son dönemdeki gözdesi olan Karadeniz bölgesinin incisi olan Trabzon ise 143 adet konut satışı ile dördüncü olurken 113 adet konut satışı yapılan Yalova ise listede beşinci olarak ilk 5 arasına girmeyi başardı. Markalı konut projelerinde yapılan fiyat indirimi, KDV indirimi ve tapu harcı indirimi fırsatları ile yabancıların konut alımlarında Mayıs ayında da artış yaşanması bekleniyor.Emlak haberleri, TOKİ satış duyuruları, konut projeleri, kentsel dönüşüm, konut kredisi ve ekonomi haberleri için emlak365.com sitemizi takip edebilir, mobil uygulamalarımızı indirerek anlık bildirimlerle haberlerimizi daha kolay takip edebilirsiniz.Android uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ


Gelişmelerden Haberdar Olun

@