Yabancılardan Dudak Uçuklatan Altın Tahmini! Dünya Altın Konseyi Fitili Ateşledi, Altında Boğa Piyasası Alarmı Verildi

Altında boğa piyasası alarmı verildi! Dünya altın konseyi dünyadaki altın rezervi için alarm zillerini çaldı, altın fiyatları yükselişe geçti. 2023 altın fiyatları tahmini, 2022 yıl sonu beklentisi!

Finans 23.01.2022 - 13:55 23.01.2022 - 13:56 Gülcan Özer

Ekonomistlerin dolar kuru yorumu ve altın fiyatları tahminleri yakından takip edilirken altını olanları sevindirecek kararlar açıklandı. Altına yatırım yapmak istiyorum diyenler kadar altın borcu olanlar, düğün yapacaklar tarafından da yakından takip edilen altın fiyatları yorumları hakkında açıklamalar peş peşe geldi. 

Dünyanın en büyük dev yatırım bankaları ons altın fiyatı tahmini beklentisi rakamlarını peş peşe açıklarken Dünya Altın Konseyi ise merakla beklenen dünyada kalan altın rezervi rakamını açıkladı. Yabancı yatırım uzmanları tarafından yapılan altın fiyatları tahmini beklentisi rakamları ise dudak uçuklattı! 

DÜNYA ALTIN KONSEYİ AÇIKLADI: DÜNYADAKİ ALTIN REZERVİ KAÇ TON, DÜNYADA NE KADAR ALTIN KALDI?

Çıkarılması son derece zor ve zahmetli olan altın hakkında Dünya Altın Konseyi piyasalara bomba gibi düşen açıklamalarda bulundu. İlk olarak Milattan önce 4000 yılında çıkarılmaya başlanan altın o günden bu yana dünyanın en gözde yatırım araçları arasına girdi. 

dünya altın konseyi altın açıklaması

Son açıklanan rapora göre dünyadaki toplam altın rezervinin 5'te dördü kullanılırken dünya altın konseyi tarafından açıklanan rakamlara göre yer altında kalan toplan altın rezervi sadece 53 bin ton altın kaldığı tahmin ediliyor. 

altında boğa piyasası hazırlığı

ALTIN FİYATLARI BOĞA PİYASASI HAZIRLAĞINDA MI?

Altın rezervleri büyük bir hızla yükselirken yaşanan son gelişmeleri değerlendiren ekonomistlerin yorumları altından yana oldu. Hisse senetlerinde sendeleme yaşandığını belirten Bloomberg Intelligence Analisti Mike McGlone bu durumun altına yarayacağını belirterek "Altın konsolide olarak boğa piyasasına hazırlanıyor" yorumunda bulundu. 

fed faiz kararı altını nasıl etkiler

FED FAİZ KARARI DOLARI VE ALTINI NASIL ETKİLER, ALTIN FİYATLARI DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Amerikan Merkez Bankası tarafından açıklanacak olan FED Ocak 2022 faiz kararı için geri sayım başlarken gözler altın fiyatlarına çevrildi. Doların ve altın savaşı olarak lanse edilen kararda açıklanacak olan faiz kararı kadar FED'in vereceği şahin ve güvercin mesajlarda takip edilecek. 

2022 de altın ne olur-1

YABANCILARIN ALTIN FİYATI TAHMİNLERİ: 2022'DE ALTIN NE OLUR, 2022 VE 2023 YIL SONU ALTIN FİYATI TAHMİNİ BEKLENTİSİ NE KADAR?

Altın fiyatları için yabancı yatırım bankaları tahminlerini açıklarken Scoatiabank yıl sonu ons altın fiyatı tahmini rakamını 1850 dolar olarak açıkladı. MKS Pamp Group 2022 yıl sonu ons altın fiyatı tahmini ve 2023 altın fiyatı beklentisi için yaptığı son değerlendirmede düşüş beklemediklerini belirterek "2022’de ortalama fiyat beklentimiz 1.800 dolar. Ancak piyasalarda volatilenin artması, jeopolitik risklerin büyümesi fiyatları 1.965 dolara çıkarabilir" ifadelerini kullandı. 

Yurt içinde ise ekonomistlerin altın yorumları ve gram altın fiyatı tahmini rakamlarında en dikkat çeken rakamlardan birini İslam Memiş açıkladı ve 2022 yıl sonu gram altın fiyatı tahmini 1.450 olarak açıkladı.

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir ve haberde ismi geçen kişiler ile kuruluşlar tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiştir. Bu bilgilerden yola çıkılarak yatırım yapılamaz, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@