Yabancıların En Çok Konut Satın Aldığı 10 Şehir Açıklandı! Yabancıya Ev Satışı İçin Lider İstanbul

GYODER Gösterge Raporu 2019 ile yabancılara konut satış rakamları ve yabancıların en çok tercih ettikleri illerde belli oldu.

Emlak Haberleri 24.10.2019 - 10:50 15.07.2021 - 00:13 Emlak 365

GYODER Gösterge Raporu 2019 ile yabancılara konut satış rakamları ve yabancıların en çok tercih ettikleri illerde belli oldu. İşte Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Yabancı Daire İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan yabancıya konut satışı rakamları ile merak edilen istatistikler!

Yabancıların konut alımları 2019 yılında katlanarak artarken konut satış rakamlarına göre yabancılara en çok konut satılan iller de belli oldu. GYODER tarafından açıklanan rakamlara göre gayrimenkul alımında yabancılar tarafından tercih edilen ilk 10 şehir listesinde İstanbul birincilik koltuğuna oturdu. 

Yabancının İstanbul Hayranlığı Devam Ediyor Sahip olduğu konumun yanı sıra tarihi ve doğal güzelliği ile insanı kendisine aşık eden şehir olarak ünlenen İstanbul yabancı yatırımcıların da gözdesi konumunda bulunuyor. Türkiye'de yabancıların en çok konut aldığı şehir İstanbul oldu. İstanbul'u Türkiye'nin turizm cenneti Antalya ise yabancıların üçüncü gözdesi oldu. İşte yabancılara en çok konut satılan 10 ilimiz;İstanbulKocaeliSakarya EskişehirManisaKonya Muğla Antalya Karaman Diyarbakır olarak sıralandı. Yabancılar Türkiye'den 2019 Yılının İlk 9 Ayında 5 Milyon Metrekareden Fazla Toprak Aldı! Açıklanan verilere göre 2019 yılının üçüncü çeyreği itibari ile yabancılar Türkiye'den toplamda 5 milyon 429 bin metrekaresi yabancılara satılırken Türkiye'den taşınmaz alan yabancı sayısı 22 bin 441 olarak açıklandı. Özellikle de 2019 yılının birinci yarısında yüksek faiz oranları nedeni ile düşen konut satış rakamlarında inşaat sektörünün ayakta kalmasını yabancıya konut satışı rakamlarındaki artış ile mümkün olmuştu. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@