Yabancıya Konut Satışı Antalya'da Büyük Rekora Koşuyor!

Yabancılara konut satışı rakamları her geçen gün artmaya devam ederken Türkiye'nin turizm cenneti olarak ünlenen Antalya'da da yoğun ilgi sürüyor.

Emlak Haberleri 29.10.2019 - 16:00 15.07.2021 - 00:12 Serhat Karaman

Yabancılara konut satışı rakamları her geçen gün artmaya devam ederken Türkiye'nin turizm cenneti olarak ünlenen Antalya'da da yoğun ilgi sürüyor.

Yabancılara konut satışı rakamları 2019 yılında katlanarak artmaya devam ediyor. Türkiye'nin turizm cenneti olarak gösterilen Antalya'da da yabancıya satılan konut sayısı katlanarak artıyor. Antalya'da Yabancıya Konut Satışı Yüzde 19 Arttı!Satış rakamlarına göre Antalya'da 2019 yılının ilk 9 ayında geçen senenin aynı dönemine oranla yüzde 19 oranında artış göstererek 6 bin 257 rakamına ulaştı. AA muhabirine konu hakkında açıklama yapan Helmann Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Selman Özgün "Orta Doğu ve Körfez ülkeleri başı çekse de kentten konut alanlar arasında Ruslar, Almanlar, İngilizler, Azerbaycan vatandaşları ve Afganistanlıların ağırlığı her geçen gün artıyor. Ancak dünyanın tüm önemli ülkelerinden Antalya'dan konut alımı için talep geliyor" diyerek talep patlaması yaşandığını dile getirdi. Özgün Kentten konut alımında kullanım amacı yatırımdan önce geliyor. Alanlar genelde kullanmayı tercih ediyor. Antalya'dan konut alanların uyruklarına dikkat ettiğimizde yukarıda belirttiğim gibi kozmopolit bir yapı öne çıkıyor.Körfez ve Orta Doğu ülkelerinden gelen yatırımcı şehrin genelinden konut alabilirken, Ruslar Beldibi ve Kemer'i, Almanlar Alanya ve çevresini, İngilizler Kaş ve Kalkan'ı, Avrupalılar sahil bölgelerini tercih ediyor. Yani kente ilgi her geçen gün artıyor.Bu ilginin yılın geri kalan kısmında da süreceğini, yıl sonunda 10 bin adet satışla rekor kırılacağını düşünüyorum. Geçen sene satış rakamı 7 bin 938 adetti" diyerek rekorun kırılacağını söyledi. Emlak365.com 


Gelişmelerden Haberdar Olun

@