Yağ Fiyatı Patladı, 5 LT Ayçiçek Yağına 55 TL Zam Yapıldı! A101, BİM, ŞOK, Migros, Carrefour En Ucuz Yağı Kim Satıyor?

Vatandaş gelen zamlar sonrasında mutfakta tencere kaynatmakta zorlanırken indirim beklenen ayçiçek yağı fiyatlarına rekor zam geldiği ortaya çıktı. En ucuz ayçiçek yağı hangi markette, kaç TL?

Finans 29.04.2022 - 12:23 29.04.2022 - 12:32 Gülcan Özer

Son dönemde gelen zamlar nedeni ile mutfakta tencere kaynatmakta zorlanmaya başlayan vatandaş mutfak tüpü fiyatlarına gelen rekor zam sonrası ayçiçek yağı fiyatlarına gelen zamlar nedeni ile de mağdur oldu. İndirim beklentisi boşa çıkan vatandaş gelen zamlarla yeni bir şok yaşarken en ucuz ayçiçek yağı satan marketlerde araştırma konusu oldu. 

Üst üste gelen zamlar nedeniyle zam rekortmeni ürünler arasına adını yazdıran ayçiçek yağı fiyatları ilk olarak 2021 senesinde yükselen dolar kuru nedeniyle zam görmeye başlamış, son olarak ise Rusya ile Ukrayna arasında patlak veren savaşla yeni bir zam furyası yaşanmıştı. Bayram öncesi vatandaş yağ fiyatlarına indirim beklerken zincir marketler bu beklentiyi bir kere daha boşa çıkarmış, bazı marketlerde ise fiyatlara bayram öncesi artan taleple zamlar geldiği görülmüştü. 

AYÇİÇEK YAĞI FİYATINA ZAM YAĞMURU SÜRÜYOR: 5 LT YAĞ FİYATI 55 TL ZAM GÖRMÜŞ! 

Vatandaş her geçen gün daha da büyüyen bir geçim sıkıntısı ile mücadele etmeye çalışırken mutfakta yağ fiyatlarına gelen zamlar işleri zorlaştırmıştı. Daha 5 aylık süre dolmadan dahi ayçiçek yağı fiyatına gelen rekor zam ağızları açık bıraktı. 2021 yıl sonunu 89,95 TL'den kapatan 5 LT ayçiçek yağı satış fiyatı rekor zamlarla alev aldı. 

vera ayçiçek yağı fiyatı a101 2021 tarihli

A101 zincir marketlerde Aralık ayında 89.95 TL'lik fiyatla satışa sunulan 5 LT ayçiçek yağı satış fiyatı Nisan ayı sonu itibari ile ise ne yazık ki 55 liralık artış gösterdi. 

vera yeni fiyatı a101

Gelen zamların ardından 5 LT ayçiçek yağı satış fiyatı 145 TL'ye ulaştı. Yani daha 4 aylık süre zarfında ayçiçek yağı zincir marketlerde yüzde 60 seviyesinin üzerinde zamlanarak 55 liralık artış gördü. 

ptt avm 129 tl EN UCUZ AYÇİÇEK YAĞI HANGİ MARKETTE, TARIM KREDİ 5 LT TENEKE AYÇİÇEK YAĞI SATIŞ FİYATI KAÇ TL?

Ayçiçek yağı satış fiyatı için gelen zamlardan sonra en ucuz ayçiçek yağını Tarım Kredi Marketler satmaya başlamıştı. TMO 5 LT teneke ayçiçek yağı satış fiyatı için belirlenen fiyat 129 TL olarak ilan edilirken PTT AVM üzerinden adrese teslim alan kişiler ise kargo ücreti ile 140,50 TL ödüyorlar.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@