Yağ, Un, Çay El Yakıyordu! Cumhurbaşkanı Erdoğan Noktayı Koydu

Cumhurbaşkanı Erdoğan gıda stokçuluğu konusunda çok sert uyarılarda bulundu. Stok yapanların bedelini ağır ödeyeceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan cezaların artacağını söyledi.

Gündem 06.12.2021 - 12:41 06.12.2021 - 12:41 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar'a gerçekleştireceği 2 günlük ziyaret öncesinde açıklamalarda bulundu. Ekonomi başlıklarından asgari ücret ve gıda stokçuluğu hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan çok net mesajlar verdi. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN GIDA STOKÇULARINA UYARI

Havalimanında düzenlediği basın toplantısında zam olması beklentisiyle gıda stokçuluğu yapanlara çok sert uyarılarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu durumun kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Bu konuda düzenleme olacağına dair mesaj veren Cumhurbaşkanı Erdoğan "Gıdada stokçuluk yenilir yutulur değil. Müeyyideyi, onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım, yine yapabiliyorsa yapsın bakalım stokçuluğu. Bedelini ağır ödeyecekler" dedi. 

ASGARİ ÜCRET 4.000 TL OLACAK MI? SORUSUNA YANIT VERDİ

Basında gün içinde asgari ücretin 4.000 TL olacağına dair bazı iddialar gündeme gelmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında bu konuya da değindi. Bir basın mensubunun sorusunu yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı. 

"Dönünce bu görüşmelerde ne yaptılar tarafların teklifleri nedir bunları görelim. Biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. İnşallah en uygununu en ideal olanını gerek brüt gerek net masaya yatıracak nihai kararımızı vereceğiz. Sadece işçi değil işverenin de bu alınan kararla memnun olması lazım."

KATAR ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'a düzenleyeceği ziyaretin detaylarına dair de bilgi verdi. Katar ile bu zamana kadar 69 anlaşma imzalandığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ilişkilerin daha da geliştirilmesi açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca diğer körfez ülkeleri ile de ilişkilerin geliştirileceğini söyledi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@