Yalancı Bahar Rüzgarı Estirecekler Diyen İslam Memiş Gram Altın Alım-Satımı İçin O Ayları İşaret Etti!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altında alım fırsatını açıkladı. Yalancı bahar rüzgarı estirecekler diyerek düğün yapacaklara önemli uyarılarda bulundu.

Finans 02.04.2022 - 22:32 02.04.2022 - 22:32 Büşra Uluşen

Piyasalardaki belirsizlik nedeniyle altın fiyatlarında dalgalı bir seyir yaşanıyor. Geçtiğimiz hafta İstanbul'da gerçekleşen Rusya- Ukrayna müzakerelerinden olumlu sonuçlar çıkması sonrasında altın fiyatları bir anda dibe vurmuş ve gram altın 880 TL'ye kadar gerilemişti. Ancak altındaki bu düşüş kalıcı olmadı ve ertesi gün gram altın fiyatı yeniden 900 TL bandına yükseldi. Şimdi ise gram altında sakin bir seyir gözlemleniyor. 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, 4-8 Nisan haftası ve altının Nisan- Mayıs aylarındaki geleceğini değerlendirdiği açıklamalarda bulundu. 

GRAM ALTIN BU HAFTA SAKİN DEVAM EDECEK

Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altında 4-8 Nisan haftasının sakin geçeceğini ve agresif bir fiyatlama beklemediğini söyledi. Gram altında 900 TL altı seviyeler görüldüğünde kademeli bir alım fırsatı doğacağını ve bu alımların yüzde 25 şeklinde yapılması gerektiğini söyledi. İslam Memiş, uzun süredir 900 TL'nin üzerinde gram altın alımı yapılmaması gerektiğini vurguluyor. 

altın islam memiş-1

NİSAN AYINDA YALANCI BAHAR RÜZGARLARI

İslam Memiş, daha önce savaş senaryosu yazıldığını ve bununla büyük bir manipülasyona başlandığını söyleyerek şimdi yeni bir hikaye yazılacağını ve bu sayede güçlü ülkelerin paralarına para katacağını söyledi. 

Nisan ayında 'barış' hikayesi yazılacağını düşüşnen Memiş, piyasalarda bir bahar havası estirerek önceki aylarda yaşananları unutturmaya çalışacaklarını söyleyerek bunun bir '' Yalan bahar '' olduğuna işaret etti. Nisan ayının döviz ve emtia açısından alım fırsatı yaratacağını ve Nisan ayında dövize ihtiyacı olan, düğün yapacak olanlar, gümüş alacaklar olanlar için çok iyi alım fırsatları yaratılacağını belirtti. 

altın-12

MAYIS'TA FIRTINA KAPIDA

Nisan ayında esen yalancı bahar rüzgarları sonrasında Mayıs ayında yatırımcıları ve altın alacakları fırtınanın beklediğini söyleyen Memiş, bu aydan sonra tüm dünya ekonomilerinde ciddi fırtılnalar eseceğini ve ekonomilerin çok büyük problemlerle karşılaşacağını söyledi. 

Bundan sonra artık kazanmak için değil mavcut varlıkları korumak için pozisyon alınacağını söyleyerek, alım ve satımların yalnızca enflasyon karşı kendini koruma hamlesi olduğunu belirtti. 

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, vatandaşlara Nisan ayında altın alımı yapmaları gerektiğini önerirken aksi takdirde Mayıs ayında çok ciddi yükselişler görülebileceğini ve eldeki yatırımlardan da olunabileceğini söyledi. Bu nedenle özellikle düğün yapacakların Nisan ayında altın alımı yapması öneriliyor. 

Emlak365.com

Editör Notu: Bu haberde yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Emlak365.com yatırım tavsiyesi vermez. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@