Yanan Ormanlık Alanda Kepçe İle İnşaat Görüntüleri Hakkında OGM Açıklama Yaptı!

Muğla Milas bölgesinde başlayan orman yangını sonrasında küle dönen alanda kepçe ile inşaat görüntüleri hakkında OGM tarafından açıklama yapıldı.

Emlak Haberleri 05.09.2021 - 10:15 05.09.2021 - 10:40 Gülcan Özer

Türkiye ilk olarak Antalya Manavgat'tan gelen orman yangını haberi ile sarsılmış, sonrasında pek çok şehirde eş zamanlı olarak başlayan orman yangınları ile binlerce hektarlık ormanımız küle dönmüştü. Orman yangınları ile mücadele kadar sonrasında bu ormanlık alanların deniz kenarında olması nedeni ile imara açılacağı iddiaları da çok tartışılmıştı. 

Süreçte hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hem de Tarım ve Orman Bakanlığı peş peşe açıklamalarda bulunmuş, yangın nedeni ile küle dönen bölgelerde tekrar yeşillendirme çalışmaları yapılacağı, söz konusu bölgelerin imara açılması gibi bir durumu olmadığını dile getirmişti. 

MİLAS'TA KEPÇE İLE İNŞAAT GÖRÜNTÜLERİ SOSYAL MEDYAYI SALLADI! 

Tartışmaların devam ettiği bir süreçte Muğla'nın Milas ilçesinde meydana gelen orman yangını nedeniyle küle dönen alanda kepçe ile yapılan çalışmalar inşaat söylentilerinin çıkmasına neden olmuştu. Yapılan haberler üzerine Orman Genel Müdürlüğü resmi bir açıklamada bulundu. 

ogm-açıklama

Yapılan açıklamada "Muğla/Milas Kargılı Mevkii’nde bahse konu arazi, orman arazisi değildir. Genel müdürlüğümüz ile ilgisi bulunmamaktadır. Vatandaşın tapulu malı olup, imar izni belediyeye aittir. Vatandaşımız, kendi mülkü olan alana, lavanta dikeceğini belirtmiştir" denilerek bölgede inşaat başlatılacağı haberleri yalanlandı. 

milas-yangın

Arazinin sahibi ise yapmış olduğu açıklamasında bölgede bulunan 17 dönümlük zeytin ağaçlarının yangın nedeni ile küle döndüğünü, iş makinelerinin yanan ağaç köklerini temizlemek için tutulduğunu, bölgedeki araziye lavanta ve keçiboynuzu ağaçları dikeceklerini belirterek inşaat iddialarını reddetti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@