Yapı Denetim Kuruluşlarına Ceza Yağdı! Yapı Denetim Cezaları Resmi Gazete İle Yayımlandı

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü kurallara uymayan Yapı Denetim Şirketleri'ne ceza yağdırdı. İş almama cezası verilen çok sayıda şirket açıklandı!

Emlak Haberleri 27.04.2022 - 08:59 27.04.2022 - 08:59 Gülcan Özer

27 Nisan 2022 tarihli Resmi Gazete ile yayımlanan kararlar kapsamında Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü kurallara uymadığı tespit edilen çok sayıda yapı denetim şirketi hakkında alınan kararları açıkladı. Açıklanan kararlar kapsamında çok sayıda yapı denetim şirketi hakkında 1 yıl süre ile yeni iş almaktan men cezası verildiği ilan edildi. 

Yine bu yapı denetim şirketlerinde çalışan ya da açık ortağı olan yapı denetmenleri hakkında da yeni iş almaktan men cezası süresi içerisinde herhangi bir yapı denetim veya laboratuvar kuruluşunda teknik bir görev almaması ve başka bir yapı denetim veya laboratuvar kuruluşunun ortağı da olmaması cezası verildiği duyuruldu. Söz konusu kararlar bugün itibari ile yürürlüğe girdi. 

YAPI DENETİM ŞİRKETLERİNE İŞ ALMAMA CEZASI YAĞDI! 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan denetimlerde kurallara uymadıkları tespit edilen çok sayıda yapı denetim şirketine bakanlık tarafından ceza yağdırıldı. Yayımlanan kararlar kapsamında hem şirketler hem de şirket ortakları hakkında yasaklama kararı çıktı. 

yapı denetim yasakları

Karların tümüne ulaşmak için TIKLAYINIZ... 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı daha önce yapmış olduğu hamle ile yapı denetim sisteminde değişikliğe gitmiş, önemli düzenlemeler yaparak sistemin daha hızlı ve güvenilir bir şekilde hizmet vermesini güvence altına almaya çalışmıştı. Yeni kararlar ile denetimlerin daha da sıkılaşacağı sinyali verilmiş oldu. 

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@