Yapı Kredi Bankası 150 Bin TL Konut Kredisini Aylık Kaç TL Taksitle Veriyor?

Yapı Kredi Bankası tarafından ev satın almak isteyen müşterilere konut finansmanı verilmeye devam ediliyor. 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi için Yapı Kredi Bankası'na aylık kaç TL taksit ödenir

Finans 20.09.2021 - 01:35 20.09.2021 - 01:47 Engin Uzunoğlu

Yeni bir ev satın almak isteyen vatandaşlar kendilerine konut finansmanı sağlayacak olan bankalar hakkında araştırmalar yapmayı sürdürüyorlar. Konut kredisi veren bankaların kredi kampanyalarını inceleyen vatandaşlar bazı kriterlere dikkat ederek kredi çekecekleri bankalar hakkında kesin bir karar veriyorlar. 

YAPI KREDİ BANKASI KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Konut kredisi kullanırken vatandaşların en çok dikkat ettiği kriterler uzun vade, düşük faiz ve kredi çekme kolaylığı oluyor. Yapı Kredi Bankası bu üç kriteri de müşterilerine sağladığı için son günlerde ciddi bir şekilde konut kredisi başvurusu alıyor. Yapı Kredi Bankası konut kredisi kampanyası avantajlarını kullanan vatandaşlar kolay bir şekilde ev satın alma işlemini gerçekleştirebiliyorlar. 

120 AYA KADAR VADE İMKANI

Yapı Kredi Bankası müşterilerin satın almak istedikleri konutları teminat olarak kabul ederek uzun vadeli konut kredisi veriyor. 120 aya kadar vade imkanı sunan Yapı Kredi Bankası bunun yanında müşterilere uygun faiz imkanı da veriyor. Böylelikle yeni bir ev sahibi olmak için müşterilerin ihtiyaç duydukları konut finansmanı oldukça düşük maliyetler ve ödeme seçenekleri ile sunulmuş oluyor. 

YÜZDE 1,37 FAİZLİ KONUT KREDİSİ

Yapı Kredi Bankası oldukça düşük maliyetle konut kredisi verdiği için bankacılık piyasasında adından söz ettiriyor. Şu anda bankacılık piyasasında toplam 5 banka aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi veriyor. Bu faiz oranının altında da konut kredisi veren Banka bulunmuyor. Yapı Kredi Bankası da aylık yüzde 1,37 faizle konut kredisi vererek en düşük faizle konut kredisi veren bankalar arasında yer alıyor.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA 

Yapı Kredi Bankası'ndan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,37 kredi faizi uygulanıyor. Bu faiz hesaplaması ile 120 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi kullanıldığında müşteriler vade sonuna kadar bankaya her ay 2.553 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredi taksiti sabit olurken vade sonuna kadar herhangi bir şekilde yükselmiyor. 

ykb konut kredisi hesaplama

Yapı kredi Bankası konut kredisi başvuru işlemleri banka şubelerinden yapılabilmektedir. Müşteriler bu şekilde başvuruda bulunduktan sonra kredi süreçleri ilerlemektedir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@